Nisan ayının en çok kazandıran 3 dijital parası

Alternatif kripto para birimleri, adeta sefil bir ilk çeyrekten sonra, piyasalar yeniden dengelendikçe Nisan ayında parladılar.

Alternatif kripto para birimleri, adeta sefil bir ilk çeyrekten sonra, piyasalar yeniden dengelendikçe Nisan ayında parladılar.

Bu iyileşmenin bir işareti olarak, CoinMarketCap’e göre toplam kripto pazarının değeri yüzde 63 oranında artış göstererek 431 milyar dolara yükseldi. Risklere direnmek isteyen tüccarlar ise bundan dolayı kazanç sağladılar.

Bitcoin yüzde 32 oranında değer kazanırken baskınlık oranı ise yüzde 45’ten yüzde 36.9’a düştü.

Yine de Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) gibi büyük coin’ler, çok da parlak değillerdi. Paranın büyük kripto para birimlerinden daha sığ pazarlara geçiş yaptığı görüldü.

Verilerin de gösterdiği gibi, daha küçük piyasa büyüklüğüne sahip bazı coin’ler düşüşten büyük fayda gördü.

Aylık olarak en iyi performansı gösteren kripto para birimleri şöyle:

EOS

Aylık performans: Yüzde 193 artış
Tüm zamanların en yüksek seviyesi: 22,89 dolar
1 Nisan’da açılış fiyatı: 6,00 dolar
30 Nisan’da kapanış fiyatı: 17.58 dolar
Güncel piyasa fiyatı: 17,58 dolar
Piyasa değeri olarak sıralaması: 5

EOS Nisan ayında neredeyse iki kat arttı. 29 Nisan’da 22.89 dolara yükselerek bir önceki rekoru olan 13 Ocak’taki 18.67 dolar seviyesinin üstüne çıktı ve tüm zamanların rekorunu kırdı. Günlük işlem hacmi ise Nisan ayında aylık bazda yüzde 915 oranında yükseldi.

Kripto para birimi, Nisan ayında tüm doğru sinyalleri verdi. Fiyatlar, 15 Nisan’a kadar yükselişte keskin bir artış gösterdi ve ay boyunca bu seviyesini korudu. Büyük olasılıkla bu artış, yatırımcı topluluğunun platformun beklenen ana ağ lansmanına olan ilgisinden dolayı gerçekleşti.

Ayrıca, Block.one ortak girişimi ve Güney Kore’deki en büyük kripto borsalarından biri olan Upbit’deki listeleme haberi olumlu yansımış olabilir.

TRON

Aylık performans: Yüzde 176 artış
Tüm zamanların en yüksek seviyesi: 0,30 dolar
1 Nisan’da açılış fiyatı: 0.033955 dolar
30 Nisan’da kapanış fiyatı: 0.093777 dolar
Güncel piyasa fiyatı: 0,090563 dolar
Piyasa değeri olarak sıralaması: 9

Tron’un (TRX) Nisan ayında 90 derecelik bir yükselmeye yaklaşması, topluluğun gelecek olan Blockchain güncellemesine yönelik (Tron sonunda Ethereum‘dan TRX zincirine geçecek) topluluğun artan ilgisiyle ilişkili olabilir.

Tron’un kurucusu Justin Sun, TRX’in daha büyük ve daha yerleşik bloklara karşı ciddi bir tehdit oluşturacağına inanıyor.

Buna ek olarak, 21 Nisan’da Tron temsilcileri, haberlerin TRX fiyatlarını artırıp artırmadığı belli olmasa da Ethereum topluluğuna 30 milyon TRX’lik airdrop yapıldığını açıkladı.

TRX şu anda, Binance’de 0,09 dolar seviyesinde işlem görüyor. Token Mayıs ayında daha iyi bir seviyeye gelebilir.

Cardano

Aylık performans: yüzde 126 artış
Tüm zamanların en yüksek seviyesi: 1,33 dolar
1 Nisan’da açılış fiyatı: 0.15 $
30 Nisan’da kapanış fiyatı: 0.34 $
Güncel piyasa fiyatı: $ 0.369254
Piyasa değeri olarak sıralaması: 6

Cardano (ADA) Nisan ayında rakiplerinden daha iyi bir performans gösterdi. En büyük kripto borsalarından biri olan Huobi’de listenmeleyle birlikte kayda değer bir artış yakaladı.

Ayrıca, kripto borsası Binance, 19 Nisan’da Cardano-Binance Coin (ADA/BNB) ve Cardano-Tether (ADA/USDT) işlem çiftlerini ekledi.

Kaynak: CoinDesk

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl