Goldman Sachs eski yöneticisi: ETH/BTC en ‘bullish’ grafik olabilir

Finansal araştırma kuruluşu Global Macro Investor’ın kurucusu ve eski hedge fonu yöneticisi Raoul Pal, Ether fiyatının Bitcoin‘e oranına dikkat çekerek ETH/BTC’nin dünyadaki en yükseliş eğilimli fiyat grafiği olabileceğini öne sürdü.

Pal, Twitter hesabından aşağıdaki grafiği paylaşarak “ETH/BTC, dünyadaki en yükseliş eğilimli majör varlık fiyat grafiği mi? Olabilir.” diye yazdı. Ether’in Bitcoin bazında değeri, son zamanlarda artış gösterdi. Merge güncellemesinden önce 0.085 BTC’ye yükselen Ether, bugün ise piyasalardaki sert düşüşlere rağmen 0.077 BTC’den işlem görüyor.

Kaynak: Raoul Pal/Twitter

Pal, paylaştığı grafikle, ETH/BTC paritesinde sıkışma yaşandığını ve üçgenin üst bandından yukarı yönlü bir çıkış görülebileceğini ileri sürüyor.

ETH/BTC oranı, Merge güncellemesinden sonra düşüşe geçmişti. Öte yandan Merge’ün Ether arzını azaltmaya başlamasıyla birlikte önemli ölçüde toparlanma yaşandı. Ethereum’da Merge gerçekleşmemiş olsaydı yaklaşık 900 milyon dolarlık 550 bin ETH dolaşıma girecekti.

Ethereum‘da durum buyken Bitcoin’de ise halving bekleyişi var. Arzı 21 milyon ile sınırlı olan bir numaralı kripto parada 2024 yılının ilk yarısında blok ödülü yarılanması, yani halving gerçekleşecek. Yaklaşan halving’in Bitcoin’de yeni bir heyecan yaratacağı düşünülüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl