‘Ether’in çift hanelere düştüğünü görmek sürpriz olmaz’

Ethereum, değer kaybını sürdürüyor. En büyük altcoin, bugün yeni bir düşük seviyeye ulaştı. Bir analist, Ether'in çift hanelere düştüğünü görmenin sürpriz olmayacağını söyledi.

Ether fiyatları, düşüş trendini sürdürüyor ve en büyük altcoin, bugün yeni bir düşük seviyeye ulaştı. CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre Ether, şu sıralarda yaklaşık 183 dolardan el değiştiriyor ve bu seviye en son geçtiğimizin yılın 18 Temmuz’unda görülmüştü.

Bu seviye itibari ile Ether, aynı zamanda Ocak ayında ulaştığı yaklaşık 1,400 dolarlık seviyeden yüzde 90’a yakın bir gerileme yaşamış durumda.

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen boğa piyasasında Ether, sene boyunca yüzde 16,000 oranında değer kazanmıştı.

ICO’ların rolü

Forbes’ta yer alan habere göre bazı analistler, Ether’in keskin artışındaki en önemli faktörlerden birinin ICO patlaması olduğunu öne sürüyor. Teoriye göre zamanla token satarak Ether toplayan bu ICO’lar, elindeki Ether’leri sattıkça Ether’in fiyatının çakılmasına yol açtı.

Elbette belki de en az ICO’lar kadar Ether’deki düşüşe etki eden bir başka unsur da fonların açığa satış yapıyor olmalarıydı. Mayıs ayından bu yana Ether için kısa pozisyonlar önemli bir artış kaydetti. Mayıs ayında 800 doların üzerinde işlem gören lider altcoin, geçen 4 ayın ardından yüzde 75 oranında geriledi.

Bazı analistlere göre Ether, kolayca değer kaybını sürdürebilir.

B2C2 Japan’ın Baş Risk Yöneticisi Scott Weatherill, “Çift hanelere düştüğünü görmek sürpriz olmaz. Bence hala ICO balonunun sönmesi aşamasındayız. ICO aracılığıyla elde edilen ETH’lerin çoğunun satılıp satılmadığıyla ilgili bir kanıya varmak zor fakat projelerin iflaslarıyla alakalı dehşet hikayeler duymaya devam ediyorum, çünkü onlar riskten kaçınmak için hiçbir şey yapmadılar.” diyor.

→ BUTERIN İLE BINANCE’İN KURUCUSU BİR KEZ DAHA KARŞI KARŞIYA GELDİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl