Ether dünden bu yana %20 kazandırdı

Ether, dün akşamdan bu yana yüzde 20 oranında değer kazandı. En büyük altcoin 205 doların üzerine çıktı.

Ether’in serbest düşüşü durdu. En azından bugün için öyle görünüyor. En büyük ikinci kripto para, dün TSİ 20.30’dan itibaren başladığı yükselişte bugün gün içinde 206 dolara kadar ulaştı. Bu, dünden bu yana yüzde 20’nin üzerinde bir artış anlamına geliyor.

Ether’in bugünkü artışında şüphesiz Bitcoin‘in düşüşünün son bulması ve 6,500’ün üzerine tırmanması ciddi bir faktördü.

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre Ether, geçtiğimiz yıl 10 dolardan 1,400 dolara doğru muazzam bir ivmeyi takiben yaşayabirliği ile ilgili endişelerin dile getirilmesiyle bu yıl yaklaşık yüzde 90 oranında geriledi.

Geride bıraktığımız yıl yaşanan ICO patlaması Ether’e oldukça yaradı. Yatırımcılar, Ethereum platformu üzerinde ortaya çıkan ICO’lara akın etti. Bu da büyük bir Ether talebi yarattı. Öte yandan 2018’le birlikte Ether’le tuttuğu fonları satmaya başlayan ICO’lar, bu kez tam tersi bir etki yarattı. Ether’in düşüşünde ICO’ların yaptıkları satışların yanı sıra büyük kripto para fonların açtığı ‘short’ pozisyonlarının da etkisi büyük.

ICO ile ortaya çıkan projeler, genellikle kitlesel adaptasyona ulaşamadı. Hatta çoğu bir ürün bile yayınlamadı. Bu yılın başlarında yayınlanan bir Satis Group raporu, ICO’ların yaklaşık yüzde 80’inin tamamen dolandırıcılık ürünleri olduğunu öne sürdü.

Ether yüzde 20’nin üzerine değer kazanırken NANO yüzde 50, AION yüzde 30 ve MANA yüzde 25 arttı.

→ MORGAN STANLEY BITCOIN’DE SWAP İŞLEMLERİNE BAŞLAMAYI PLANLIYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl