0.3 dolardan Ether alan kişiden kripto borsasına kritik transfer

Ethereum ön satışı olarak da bilinen ICO döneminden gelen bir hesap, 6 aylık sessizliğini bugün bozdu ve yaklaşık 25 milyon dolar değerde 7 bin adet ETH'yi Kraken borsasına gönderdi. Balina hesabının elinde hala 140 milyon dolar değerde 40 bin ETH bulunuyor.

Kripto para piysaları ABD’de Ether spot ETF’lerinin işlemlere açılmasını beklerken, bir balina ise sürpriz şekilde 7 bin adet Ether’i Kraken borsasına gönderdi. 6 aydır hiçbir şekilde hareket etmeyen bu cüzdan 209 gün sonra ilk transferini bu şekilde yapmış oldu.

2015 yılında Ethereum ICO’suna katılan bu adres o dönem 0.311 dolarlık fiyattan 254.900 adet ETH elde etmişti. Bugün 25 milyon dolar değerde 7000 adet ETH’yi Kraken’e gönderen hesapta hala 40 bin adet ETH bulunuyor. Bilindiği üzere genelde bu tür transferler çok net bir satış emaresi olarak görülüyor.

ABD’den de aynı gün Ether transferi

Bu kişiyle beraber, ABD devletine ait bir adresten de yine binlerce ETH transferi gerçekleşmesi de gözlerden kaçmadı. Yaklaşık 12 milyon dolar değerde 3375 adet ETH ABD devleti tarafından bilinmeyen bir adrese gönderildi.

İlginizi çekebilir | Binance Türkiye’ye kapanıyor mu?

Bu adres Estonyalı iki kripto para dolandırıcısı Sergei Potapenko ve Ivan Turogin’eden ele geçirilen varlıkları tutmasıyla biliniyor. 2022’de Estonya’da yakalanan ikiliye ait olan Bitcoin’lerin bir kısmı da cuma günü yine transfer edilmişti. O gün 720 bin dolar değerde 11.8 BTC cüzdanlardan çıkış yapmış ve bilinmeyen adrese gönderilmişti.

Üst üste iki piyasa gününde (hafta içi) yapılan bu transferler ABD hükumetinin, ikiliye ait olan kripto paraları elden çıkarmaya başlayacağına dair bir işaret olarak görülüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl