Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak: Ethereum sıradaki Apple olabilir

Blockchain platformu Ethereum, ikonik teknoloji şirketinin ortak kurucularından birinin bu hafta söylediğine göre, sıradaki Apple olabilir.

Blockchain platformu Ethereum, ikonik teknoloji şirketinin ortak kurucularından birinin bu hafta söylediğine göre, sıradaki Apple olabilir.

Forbes’ta yer alan haberde bu hafta Viyana’da düzenlenen WeAreDevelopers konferansında 5 bin kişinin önünde konuşan Steve Wozniak’ın “Bir şeyler yapabildiği ve bir platform olduğu için Ethereum ile ilgileniyorum.” dediği ve uzun vadede Apple kadar etkili olabileceğini söylediği bildirildi.

Şu anda Apple 921 dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna sahip. Bu rakam, şu anda toplam kripto para piyasa kapitalizasyonundan yaklaşık olarak 2.5 kat daha fazla. Ethereum’un piyasa kapitalizasyonu ise 68 milyar doların biraz altında.

Wozniak, uzun bir süredir Bitcoin ve kripto para hayranı. Geçmişte özellikle bir değer deposu olarak faydalı olduğu gerekçesiyle Bitcoin’i övmüştü. Apple’ın kurucusu, geçtiğimiz yılın Ekim ayında yaptığı bir açıklamada, Bitcoin’in altından ve ABD Doları’ndan iyi olduğunu söylemiş, bunu da şu şekilde ifade etmişti:

“Var olabilecek Bitcoin miktarının bir sınırı var. Altın ise kazılır, kazılır ve kazılır… Belki de dünyada sınırlı miktarda altın var ancak Bitcoin daha matematiksel ve düzenlidir. Kimse matematiği değiştiremez. Bilindiği gibi itibari para, etkili bankerlerin istediği gibi basılabilir. Bitcoin’de ise bu gibi şeyler mümkün değil.”

Wozniak, geçtiğimiz Şubat ayında bir etkinlikte yaptığı konuşmada 7 BTC’sini çaldırdığını itiraf etmişti.

Wozniak, halihazırda spekülatif bir yatırım aracı olarak değil teknolojiyi denemek için kullandığını söylediği bir Bitcoin ve iki Ether tutuyor.

→ ÇİN HÜKÜMETİ 421 SAHTE KRİPTO PARA TESPİT ETTİ

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl