Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ethereum düştü, balina sayısı arttı: Fırsatı mı değerlendirdiler?

Ethereum'da (ETH) son günlerde yaşanan fiyat düşüşü ile beraber Ethereum balinalarının sayısı 68 arttı.

ethereum

Kripto para piyasalarında geçtiğimiz hafta gelen düşüş dalgası, yatırımcıların geleceğine inandıkları kripto paralardan daha fazla satın almalarına imkan tanımış olabilir. En azından balina sayısında artış olan Ethereum için durum bu şekilde gözüküyor çünkü son 3 günde ETH balinalarının sayısı 68 arttı.

Santiment’in paylaştığı veriye göre; son düşüş dalgasıyla beraber 1000 ilâ 10 bin arasında Ether tutan hesapların sayısı 68 arttı. Dolayısıyla şu anda 348 bin dolar ile 3 milyon 480 bin dolarlık Ethereum tutan adres sayısı da 68 artmış oldu.

Dikkat çeken nokta ise bu 68 adresin son 3 günde ağa katılmış olması… Ethereum fiyatı cumartesi günü 326 dolara kadar gerilemişti ki bu Ağustos ayının son gününde 367 dolar olan fiyatın, o günden bu yana yüzde 30’luk bir düşüş yaşaması anlamına geliyor.

Santiment’in konuyla ilgili tweet’in de de şu ifadeler yer aldı:

“@santimentfeed’in sahip olunan paraların dağıtım grafiği, Ethereum fiyatı düşerken, balina olarak da bilinen ve milyonlarca dolar ETH tutan adres sayısında ise artış olduğunu gösteriyor. Son 3 gün içinde bin ilâ 10 bin arasında ETH tutan yaklaşık 68 yeni balina ağa katıldı.”

Fiyatın düşmesine rağmen ETH tutan balina sayısındaki artışın nedeni olarak ise son dönemin büyük ilgi çeken endüstrisi DeFi yani merkeziyetsiz finans gösteriliyor. Bilindiği üzere bu sistem Ethereum ağı üzerinde çalışıyor. Buna ek olarak, kripto paralar için yüksek talep yaratan birçok DeFi protokolünde de Ethere kilitleniyor.

Bazı balinalar Ether düşüşünü öngördü

Santiment’in bir başka haberinde ise, balinaların Ethereum’da gelen düşüşü önceden görmüş olabileceklerini belirtti. En büyük 100’e yakın ETH bora adresi, ikinci en büyük kripto para son dönemin yüksek seviyesine geldiği zaman ‘aç gözlülüğe yenilmeyerek’ satış yaptı.

Santiment’e göre bu adresler ellerinde tuttukları sayıyı geçen hafta 16.92 milyondan 15.89 milyona düşürdü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl