ETH fiyatındaki düşüş, “balina” adreslerini harekete geçirdi

Ethereum blok zincirindeki büyük cüzdan sahipleri, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto paradaki son düşüşle birlikte toplu ETH alımına girişti.

Balinalar 12 günde varlıklarını yüzde 3.5 artırdı

Blok zinciri analiz ve araştırma şirketi Santiment, 100 ila 100 bin ETH arasında varlığa sahip balina adreslerinin son 12 günde varlıklarını yüzde 3.5 oranında artırdığını bildirdi. Ayrıca bu adresler, Temmuz 2021’den beri ilk defa, ETH toplam arzının yaklaşık yüzde 47’sine ulaştılar.

100 ila 100 bin ETH tutan adresler, Temmuz 2021’den beri ilk defa, ETH toplam arzının yaklaşık yüzde 47’sine ulaştılar, kaynak: Santiment

Fiyat, geçen hafta yüzde 7, son iki haftada ise yüzde 21 kayıp verdi. FTX borsasının çöküşü; Bitcoin, Ether ve diğer kripto paraların fiyatlarını olumsuz etkiledi.

1 milyar USDT takası yapıldı

Sabit coin ihraççısı Tether bugün, Solana blok zincirinde sahip olduğu USDT’yi Ethereum blok zincirine taşımak için 1 milyar dolarlık bir zincir takası yaptığını duyurdu. 18 Kasım Cuma günü, 1 milyar USDT token Solana blok zincirinden Ethereum’a geçirildi.

Sabit coin devinin bu hamlesi, Binance’in Solana blok zincirindeki USDT’yi geçici olarak listeden çıkarma kararının ardından geldi. Çok sayıda kripto para borsası da Binance’i takip etti ve bir açıklama yapmadan Solana tabanlı sabit coin’leri listeden çıkardı. Bu alışılmadık hareket FTX borsasının çöküşünü ve iflas başvurusunun ardından gerçekleşti. Solana blok zincirindeki USDC ve USDT’yi listelerinden çıkaran borsalar arasında BitMEX, OKX ve Bybit yer alıyor.

İşlem hacmine göre en büyük kripto borsası olan Binance, Solana blok zincirine dayalı sabit coinlerin geçici olarak listeden çıkarılmasının nedeni olarak “dahili değerlendirme ve incelemeyi” göstermişti.

Analistlere göre “ETH fiyatı yükselebilir”

Tether’in Solana tabanlı sabit coin’leri Ethereum blok zincirine getirme hamlesi analistlere göre, zincir içi aktiviteyi artıracağından dolayı ETH fiyatı için olumlu. Ether, TSİ 19.10 itibari ile bin 206 dolardan işlem görüyor.

Ethereum Haberleri

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl