Türk Lirası destekli sabit fiyatlı kripto para: BiLira

Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan ve Türk Lirası ile 1:1 oranında desteklenen bir sabit fiyatlı kripto para geliştirildi.

Eşler arası para transferi uygulaması Geld’in kurucu ortağı Sinan Koç ve eski Coinbase çalışanı Murat Fırat, ABD Doları’na endeksli USDT’ye benzer şekilde Türk Lirası ile desteklenen sabit fiyatlı bir kripto para geliştirdi. BiLira adı verilen kripto para, internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, 1:1 oranında Türk Lirası ile teminatlandırılıyor.

Kullanıcıların BiLira alabilmesi için öncelikle gerekli kimlik doğrulama sürecini tamamlaması gerekiyor. İkinci aşamada ilgili banka hesabına Türk Lirası transferinin yapılmasının ardından BiLira, dijital parayı yaratarak alıcının Ethereum cüzdanına gönderiyor.

BiLira’ların nakde çevrilmesi işlemi ise şu aşamalardan oluşuyor: Kullanıcı, varlığı BiLira cüzdanına gönderiyor, BiLira varlığı yok edip toplam arzı azaltıyor ve bankaya bildirim gönderilerek fonlar kullanıcıya transfer ediliyor.

Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan BiLira, geleneksel bankalar ve takas odaları tarafından sunulan karmaşık takas işlemlerini basitleştirmesinin yanı sıra kripto para piyasasında volatiliteye karşı koruma sağlıyor.

BiLira’nın internet sitesi için: bilira.co

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl