Roger Ver: Ethereum’un Bitcoin’i geçmesi muhtemel

Bitcoin'in erken yatırımcısı ve güçlü bir Bitcoin Cash destekçisi olarak bilinen Roger Ver, Ethereum'un Bitcoin'i geçebileceğini düşünüyor.

Bitcoin’in erken yatırımcısı ve güçlü bir Bitcoin Cash destekçisi olarak bilinen Roger Ver, Ethereum’un Bitcoin‘i geçeceğini düşünüyor.

Bundan yaklaşık bir yıl kadar önce Ethereum’un fiyatı 15$’dı ve şu anda 800$’ı aşmış durumda. Bunun yanı sıra Bitcoin’in 20.000$ zirvesine ulaştığı sırada Ethereum da 1400$’ı görmüştü.

Ver, bundan hareketle, Ethereum’da yaşanan tüm yenilikler, işlemler ve diğer şeylerle birlikte Ethereum’un kaderinde yalnızca yükselmenin olduğunu söylüyor.

Youtube’da yayınlanan bir podcast’te konuşan Ver, “Ethereum’a baktığınızda Bitcoin’in piyasa değerini aşabilmesi için sadece bir kez daha iki katına çıkması gerektiğini görürsünüz. Bitcoin, birçok sayısız metrikte Ethereum’a karşı zirveyi kaybetti.” dedi.

Ethereum ile ilgili böyle bir görüş belirten tek kişi Roger Ver değil. Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Silikon Vadisi’nin bilinen isimlerinden Fred Wilson, toplam piyasa değeri açısından Ethereum’un Bitcoin’i alt edeceğini söylemişti.

Charlie Lee aynı görüşte değil

Bu konu hakkında Litecoin’in kurucusu Charlie Lee de geçen günlerde bir görüş bildirmiş ve Ethereum’un 2018’de Bitcoin’i piyasa değeri açısından geride bırakmasının mümkün olmadığını söylemişti.

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl