Ethereum’un değerini yakın gelecekte katlayabilecek 2 şey

Piyasadaki en önemli kripto para birimlerinden biri olan Ethereum, yakın gelecekte karşılaştığı problemleri iki farklı oluşum sayesinde aşarak değerini katlayabilir.

Ethereum piyasadaki en önemli kripto paralardan biri. Bunun en büyük nedeni, her çeşit akıllı sözleşmelerin oluşturulmasına imkan tanıması. Aslında bugün piyasada yer alan çok sayıda dijital para, Ethereum platformu tabanlı.

Bununla birlikte, ne yazık ki Ethereum’un yolculuğu hiç zorluksuz geçmiyor. Ancak hepsi değişmek üzere. Blockchain’deki en iyi beyinler, Ethereum platformunu daha iyi hale getirmenin yollarını bulmak için bir araya geliyor.

Birincisi Ethereum Topluluk Fonu

İlk grup, çalışmalarını Ethereum Topluluk Fonu (ECF) çatısı altında yürütüyor. Bu grup, Cosmos ve OmiseGo gibi dört önemli Ethereum projesinin başını çektiği bir oluşum. Bu grubun arkasındaki fikir, Ethereum projesini daha iyi hale getirmek için farklı stratejiler peşinde koşmak. İlk gündem maddeleri ise Ethereum’un ölçeklenebilirlik problemine çözüm bulmak. Bu grupta bir araya gelen platformların finansal ve teknik yeteneklerini göz önünde bulundurursak Ethereum’un ölçeklenebilirlik probleminin yakın gelecekte çözülmesini bekleyebiliriz. Ölçeklenebilirlik problemi bir çözüme kavuşturulunca da Ethereum’un değerinin fırlaması büyük olasılık. Hatta bu Ethereum’un Bitcoin’i toplam piyasa değeriyle geçmesi için ihtiyaç duyduğu yakıt olabilir.

İkincisi ConsenSys

Ethereum’u daha iyi hale getirmek isteyen tek proje bu değil. Ethereum’u daha iyi hale getirmeye yönelik Ethereum Topluluk Fonu’ndan daha büyük olan 47 projenin bir araya geldiği ConsenSys adında başka bir oluşum daha var. Heyecanları, aynı zamanda Ethereum’un da kurucu ortağı olan ConsenSys’in kurucusu Joseph Lubin’in 26 Şubat’taki tweet’inden anlaşılıyor:

“Bütünü, parçalarının toplamından daha büyük. 600’den fazla geliştirici, girişimci, avukat, teknolojist, yaratıcılar ve daha fazlası ConsenSys’i oluşturmak için bir araya geldi. Ethereum ekosistemini inşa etmeye yardım etmek istiyoruz.”

Ölçeklenebilirlik problemini hedefleyen Ethereum Topluluk Fonu’nun yanı sıra ConsenSys ise insanlara Ethereum platformunda uygulamalar başlatmayı kolaylaştırmak amacında. Bunu, Ethereum tabanlı uygulamaların hızlı bir şekilde başlatılmasını engelleyebilecek herhangi bir darboğazı ortadan kaldırarak yapmayı hedefliyorlar.

Ethereum projesini daha iyi hale getirmek için birlikte çalışan bu iki projeyle Ethereum’un geleceğinin parlak olduğu söylenebilir. Ölçeklenebilirlik platformu ve uygulama geliştirme sorunları çözüldükten sonra Ethereum değerinin katlanarak artması beklenebilir.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl