Dev yatırım şirketinden gizlilik odaklı kripto para için yeni bir fon duyurusu

Grayscale Investments bu senenin üçüncü çeyreğinde piyasaya çıkacak olan dokuzuncu yatırım ürününü başlatıyor. "Zencash Investment Trust" olarak adlandırılacak olan yeni yatırım ürünü, kripto para birimi Zencash (ZEN) üzerine odaklanacak.

Grayscale Investments bu senenin üçüncü çeyreğinde piyasaya çıkacak olan dokuzuncu yatırım ürününü başlatıyor. “Zencash Investment Trust” olarak adlandırılacak olan yeni yatırım ürünü, kripto para birimi Zencash (ZEN) üzerine odaklanacak.

Duyuru, Grayscale’in yönetim müdürü Michael Sonnenshein tarafından Yahoo Finance’s All Market zirvesinde yapıldı.

Zencash, Zcash’e (gizlilik tabanlı bir kripto para birimi olarak) benziyor. Ve Grayscale, zaten Zcash Investment Trust’ı yönetiyor

Grayscale’in ürünleri ilk yıl için akredite yatırımcılar tarafından kullanılabiliyor. Bir yıl sonra ise halka sunuluyor.

Sonnenschein, gizlilik odaklı ürünlere yüksek talep olacağını savunurken gizlilik endişelerine ve Equifax skandalına değindi.

En baskın kripto para birimi olan Bitcoin, geleneksel olarak özel bir ödeme sistemi ve değer deposu olarak düşünülmekte ve gizli ödemeler için kullanılıyorken Zencash daha fazla gizlilik odaklı teknolojiye sahip bir dijital varlık olarak başlatıldı.

Sonnenschein, diğer gizlilik tabanlı kriptoların aksine, Zencash’in sadece para için değil, özel mesajlaşma, dosya depolama ve internet erişimi için de kullanılabileceğini söyledi.

→ CIA, BİTCOİN’İN YARATICISININ KİMLİĞİNİ BİLİYOR MU?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl