Tether, kripto para piyasasına 80 milyon dolar daha sürdü

ABD Doları ile 1:1 oranında desteklenen Tether token'larından bugün 80 milyon dolarlık daha basıldı. Böylece son 4 günde piyasaya 220 milyon dolar değerinde Tether girişi oldu.

Dün sabah saatlerinde 5,850 dolara gerileyen Bitcoin, buradan gerçekleştirdiği sıçrama ile bugün akşam saatlerinde 6,640 dolara kadar çıktı.

Bitcoin’in yükselişiyle birlikte kripto para piyasasının toplam kapitalizasyonu da yeniden 200 milyar doları aştı. Şu sıralarda toplam piyasa kapitalizasoynu 212 milyar dolar olurken Bitcoin’in piyasa payı ise yüzde 53.3’te.

Geçtiğimiz günlerde 200 dolarlı seviyelerde seyreden en büyük ikinci kripto para Ethereum ise Bitcoin’den aldığı destekle lider kripto paradan iki kat daha fazla değer kazandı. Bitcoin, son 24 saatte yüzde 8.23 oranında yükselirken Ether‘de bu oran yüzde 16.14 olarak gerçekleşti.

Piyasada tüm bunlar yaşanır ve hava olumluya dönerken piyasaya sürülen yeni Tether’ler (USDT) de dikkat çekti. Piyasadaki bu yükselişte yeni ihraç edilen Tether’lerin etkisi olduğu düşünülüyor.

Son 4 günde 220 milyon dolarlık yeni Tether

OmniExplorer‘dan alınan verilere göre, 11 Ağustos’ta 50 milyon dolar değerinde basılan Tether’lerle başlayan süreç, dün 90 milyon dolarlık yeni Tether’lerle devam etti. Bugün ise kripto para piyasasına sabah 50 milyon dolarlık, akşam saatlerinde ise 30 milyon dolarlık Tether daha basıldı.

Böylece son 4 günde kripto para piyasasına Tether ile birlikte 220 milyon dolar değerinde yeni para girişi olmuş oldu.

Tether’in yeni token’lar çıkarması, kripto para piyasasına yeni para akışının bir göstergesi. Bu token’lar, şirkete göre bireyler veya kuruluşlar Tether’in banka hesaplarına fiziksel dolar yatırdıklarında oluşturuluyor.

Bu token’ların piyasaya sürülümesi, elbette sahibinin bunları satın alım yapmadan önce bir süre tutabileceğini de göz önünde bulundurarak Bitcoin için bir yükseliş göstergesi olabilir.

Yeni basılan Tether’lerle birlikte Tether’in piyasa kapitalizasyonu 2 milyar 413 milyon dolara ulaştı.

→ PİYASADA PANİK YARATTI: BITMEX’E 18,000 BITCOIN’LİK TRANSFER

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl