Golem’in CEO’su: Ethereum’a yaklaşabilen başka bir platform yok

Golem'in CEO'su Julian Zawistowski, Ethereum'un şimdiye kadar en çok umut vaat eden Blockchain platformu olduğunu söyledi.

Golem’in CEO’su Julian Zawistowski, Ethereum’un şimdiye kadar en çok umut vaat eden Blockchain platformu olduğunu söyledi.

TNW Answers’a katılan Julian Zawistowski, şirketin Blockchain platformu seçimiyle ilgili görüşlerini paylaştı ve şöyle dedi:

“Ethereum şimdiye kadarki en umut verici platform ve ona yaklaşabilen başka bir platform göremiyoruz.”

Zawistowski Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunları ile ilgili bir soruya şu şekilde cevap verdi:

“Elbette Blockchain ile daha fazla etkileşimde bulunmak istiyoruz ve Ethereum ölçeklendiğinde bunu daha geniş bir şekilde yapabileceğiz.”

Neden Ethereum’un üstüne Golem’i kurmayı tercih ettikleri sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Eskiden beri Ethereum’u destekliyoruz ve onun üzerine Golem’i inşa ediyoruz. Aslında Golem’in Ethereum üzerinde inşa edilip çalışılabileceğinin mümkün olduğunu, Ethereum sayesinde anladık.”

Zawistowski ayrıca, ICO’ların evrimleşme şeklini sevmediğini söyleyerek ICO çılgınlığının kripto para alanına yardımcı olmadığını ifade etti.

Ethereum, ölçeklenebilirlik sorunlarına maruz kalmaya devam ediyor. Bu da böyle giderse Ethereum’un çok sayıda kullanıcıyı destekleyemeyeceği anlamına geliyor.

CryptoKitties viral olduğu zaman ağ sıkışıkmış ve bekleyen işlemlerin sayısında altı kat artış yaşanmıştı.

Bununla birlikte Ethereum geliştiricileri  ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için de çalışıyor. Şubat ayında bunun için Sharding teknolojisini test etmeye başladılar. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, teknolojinin yakında Ethereum platformunda uygulanabileceğini belirtti.

Ethereum Vakfı ayrıca, bu yıl Ocak ayında, ölçeklenebilirlik sorunlarını ele alan projeler için bir hibe duyurusunda bulunmuştu.

Zawistowski kesinlikle Ethereum’a inanıyor.

Golem projesi geçtiğimiz ay Ethereum’un ana ağında yayınlandı ve sık sık Blockchain üzerine inşa edilen en iddialı projelerden biri olarak lanse ediliyor.

→ SIRIN LABS CEO’SUNDAN TEPKİ ÇEKEN FİLİSTİN TWEET’LERİ

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl