Vitalik Buterin’den Ethereum tabanlı projeye 1000 ETH

Ethereum'un kurucuları Vitalik Buterin ile Joseph Lubin ve yine sektörden bir grup insan, Ethereum fonlama girişimi MolochDAO'ya şu anki değeri 700 bin dolar olan 4 bin ETH'lik bağışta bulundular.

CoinDesk’te yer alan habere göre, SpankChain CEO’su Ameen Soleimani’nin Ethereum fonlama girişimi MolochDAO, Blockchain sektörünün en büyük isimlerinden ikisinden büyük destek aldı.

Vitalik Buterin’in ve Joseph Lubin’in her birinden 1,000 ETH’lik bağış toplayan MolochDAO’ya ConsenSys ve Ethereum Vakfı’ndaki bir grup insandan da 2,000 ETH’lik bağış yapıldı.

Platforma şu anki değeri 700,000$ olan toplamda 4,000 ETH’lik bağışta bulunan Buterin, Lubin ve ConsenSys ve Ethereum Vakfı’ndan 20 kişi bu platformun üyeleri olarak oylanacaklar. Üyeler platform için fonlama teklifleri sunabiliyor ve basit çoğunluk sağlanırsa teklif kabul ediliyor.

Dün Brooklyn’de katıldığı Ethereal konferansında CoinDesk’e konuşan ConsenSys kurucucu Lubin, MolochDAO hakkında şunları söyledi:

“Moloch çok yenilikçi bir yapı ve onun Ethereum ekosistemindeki gelişmeleri yönlendirmede önemli bir itici faktör olmasını bekliyorum.”

MolochDAO’nun hikayesine gelince, platform, Ethereum’un altyapı projelerini desteklemek için kitle kaynaklı bir fonlama girişimi olarak her biri bu platforma 100 ETH’lik bağış yapan 22 kurucu üyeyle Mart ayında kuruldu.

Whitepaper’ında da belirtildiği gibi bu girişimin ilk amacı, Ethereum’un bir sonraki sürümü olması planlanan Ethereum 2.0’ın daha da geliştirilmesi için fon sağlamaktı.

CoinDesk’e verdiği demeçte platformunun daha geniş gruplardan destek almasını istediğini ve böylece bazı şeyleri daha iyi yapacaklarını belirten Soleimani, bu konu hakkında şunları söyledi:

“Bizim göremediğimiz bazı şeylerin daha geniş insan grupları tarafından görülmesi, ortaya değişik ve tamamlayıcı görüşler çıkması gerçekten güzel olur.”

Sözlerinin devamında Blockchain sektörünün öncü isimlerinden gelen bağışlara da değinen Soleimani, şunları söyledi:

“Bugünkü bağışlarla MolochDAO’nun fonlama havuzu 1 milyon doları geçti. Ethereum topluluğunun liderlerinin bir araya geldiğini görmek ve Ethereum ekosistemini daha ileriye taşımak için yeni koordinasyon mekanizmalarının denenmesine yardımcı olmak gerçekten ilham verici.”

ConsenSys kurucusu Lubin ise, birçok arkadaşıyla birlikte bu platformun bağımsız karar vericilerinden biri olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl