Vitalik Buterin: Patlayıcı büyüme günleri mazide kaldı

Ethereum'un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Bloomberg'deki röportajında Blockchain'de doyum noktasına yaklaşıldığını öne sürdü.

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Bloomberg’e verdiği demeçte Blockchain ve kripto paralarla alakalı çarpıcı ifadeler kullandı.

Buterin’e göre Blockchain sektöründeki patlayıcı büyüme günleri, ortalama bir insanın artık Blockchain’in varlığının bilincinde olmasından dolayı artık geride kaldı.

Hong Kong’da düzenlenen Ethereum ve Blockchain konferansında gerçekleştirilen röportajda Buterin, “Blockchain alanı, doyum noktasına ulaşıyor. Bu noktada herhangi ortalama eğitimli bir kişiye Blockchain’i sorarsanız muhtemelen en az bir defa duyduğunu söyleyecektir. Artık alandaki herhangi bir şeyde 1000 kat büyüme fırsatı yok.” dedi.

Ethereum’un kurucu ortağı, sözlerinin devamında ise “İlk altı veya yedi yıl boyunca Blockchain topluluğunda Bitcoin ve diğer kripto paralardaki büyüme, pazarlamaya ve daha geniş çapta benimsenmeye çalışılmasına bağlıydı. Bu strateji artık çıkmaz sokağa vurmaya yaklaşıyor. Bir sonraki adım, kripto paralarla halihazırda ilgilenen insanların bu alanda daha derinlemesine bir şekilde yer alması olacak.” ifadelerini kullandı.

Ethereum blok zincirinin dijital parası Ether, 1,500 dolardan işlem gördüğü Ocak ayından bu yana yüzde 85’ten daha fazla düştü ve şu sıralarda 200 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Ether’deki kayıplar, bolca Ether toplayan ICO’ların Ether’lerini satması ve büyük fonların Ether’de açığa satış yapmasıyla hızlandı.

Bloomberg’den Mike McGlone’nin 7 Eylül’de yaptığı tahmine göre Ether artan rekabet, piyasa volatilitesi ve olgunlaşan bir sektörle karşı karşıya kaldığından 155 dolara gerileyebilir. Ancak bu hala 2016’nın sonundan yüzde 2,000’lik bir artış anlamına geliyor.

→ STUTLAND: BITCOIN EYLÜL’DE TEKRAR 7,000 DOLARIN ÜZERİNE ÇIKACAK

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl