Ethereum Classic’e Güney Kore’den büyük talep

Ethereum'un kardeşi Ethereum Classic, Güney Koreli yatırımcılardan aldığı büyük taleple birlikte yüzde 15'in üzerinde yükseliş gördü.

Bitcoin fiyatı, 9700$’a kadar gerçekleşen düşüşün ardından bugün akşam saatlerine doğru toparlanma gösterdi. Bitcoin’deki yükseliş, diğer kripto paralara da yansıdı.

Piyasa kapitalizasyonuna göre en büyük ilk 20 kripto para arasında Ethereum Classic, yüzde 15’e yaklaşan değer artışıyla dikkat çekti ve liderliği göğüsledi. Şu an itibari ile Ethereum Classic fiyatı 37.5$’da seyrediyor.

24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 1.1 milyar dolar, bu şu anda zirvedeki çoğu altcoin’e göre yüksek. Bu güçlü ticaret hacmi fiyatın yeniden 40$’ın üzerine çıkmasına yardımcı olabilir. ETC, geçtimiz ayın 14’ünde 45$’la tarihi zirvesini görmüştü.

Güney Kore’den büyük talep

Ethereum Classic’e olan talebin büyük bir kısmı Güney Kore’den. Güney Kore menşeili iki borsa Bithumb ve Upbit, Ethereum Classic hacminin neredeyse yarısını oluşturuyor. Bu borsalarda ise ticaret ETC/KRW çifti üzerinden yürüyor. Bu da Ethereum Classic’e çok sayıda yeni sermaye girişi olduğunu gösteriyor.

Callisto airdrop’unun etkisi mi?

Ethereum Classic geliştiricilerinin duyurduğu Callisto airdrop’u yaklaşıyor. 5 Mart’ta gerçekleşecek olan airdrop’la birlikte Ethereum Classic sahibi olanlar 1:1 oranında Callisto sahibi olacak. Callisto alabilmek için Ethereum Classic stoklayanlar fiyatın yükselmesini sağlamış olabilir.

Callisto alabilmek için yapılması gerekenler

Callisto’nun yanı sıra yakında gelecek olan 4 farklı airdrop daha var. Bunları incelemek için Güncel Airdrop Listesi sayfasına göz atabilirsiniz.

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl