Ethereum (ETH) satın almak veya satmak istediğinize karar verdiniz. Bir kripto para olduğu için saklamanız için bir yere ihtiyacınız var. ETH’nizi bu cüzdanlarda gerçekte ‘saklamıyorsunuz’ çünkü bunlar yalnızca Blockchain ile etkileşime girmenizi sağlayan platformlar olarak hizmet veriyor. Yine de, onları cebinizdeki normal bir cüzdan gibi koruyabilirsiniz. Bu yüzden size bir Ethereum cüzdanı oluşturmanın 3 yolunu sunuyoruz.

Bir ETH cüzdanı kurmanın bu 3 yolu, bugün kullanımda olan en popüler üç kripto para cüzdanı ile sağlanır: donanım cüzdanı, yazılım cüzdanı ve borsa cüzdanı.

1) En kolay kurulum ve en az derecede güvenlik seviyesi kripto borsaları tarafından sunulan borsa cüzdanlarına ait. Her şeyden önce borsaların web sitesine girmeli ve hesabınızı aktifleştirmelesiniz. Cüzdanınızı kullanabilmeniz için önce hesabınızı doğrulamanız gerekir. ETH, cüzdanınızın hesap bölümü altında görünecek. Ethereum almak veya göndermek istiyorsanız öncelikle istediğiniz tüm transferler için kullanacağınız ETH adresinizi oluşturmanız gerekir. Bu kadar basit.

2) Donanım cüzdanları, Ethereum’unuzu korumak için en güvenli seçenek. Üreticinin kurulum talimatlarını uyguladıktan sonra bir PIN kodu vermeniz istenecek. Bu cüzdanlar, çalınması durumunda ya da PIN’i unutmanız halinde size kurtarmak için bir fırsat daha tanımakta. Mutlaka bilgilerinizi güvenli bir yerde saklayın. Uygulamaları kurduktan sonra donanım ETH cüzdanınız kullanıma hazır olacaktır.

3) Yazılım cüzdanları, Ethereum cüzdanlarından hem kolaylık hem de güvenlik bekleyenler için bir orta zemin seçeneğini temsil etmekte. Masaüstü, mobil ve çevrimiçi seçenekleri sunar ve her biri de aynı koruma seviyelerine aittir. Öncelikle, ETH coin’i destekleyen uygun bir cüzdan yazılımı indirmeniz gerekiyor. Yükleme tamamlandıktan sonra cüzdanınızı oluşturmak ve erişmek için bir seçenek sunulur. Yazılım, özel anahtarınızı oluşturarak cüzdanınızın şifresini açmanızı isteyecektir. Online cüzdanı tercih etmeniz durumunda, bu, USB’nize kaydedebileceğiniz indirilebilir bir dosya aracılığıyla yapılacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun