Ethereum tabanlı yeni bir din oluşturuluyor

Kripto para meraklılarının çoğu, Matt Liston'u Augur'dan tanıyor olabilir. Augur'dan ayrılan Liston, şimdi tamamen farklı bir girişime odaklanmış görünüyor: 0xΩ olarak bilinen blockchain tabanlı bir din başlatıyor.

Kripto para meraklılarının çoğu, Matt Liston’u Augur’dan tanıyor olabilir. Augur’dan ayrılan Liston, şimdi tamamen farklı bir girişime odaklanmış görünüyor: 0xΩ olarak bilinen blockchain tabanlı bir din başlatıyor.

Yeni oluşturulan din, Liston’un inşa etmeye çalıştığı makinedeki yalnızca bir dişli. Daha spesifik olarak dinlerin bağış alma ve bağışlardan faydalanma yöntemlerini dönüştürmek istiyor.

Liston, Ethereum blok zincirine dayalı olacak 0xΩ dini hakkında oldukça ciddi. Hatta din ve altında yatan “iş modelini” anlatan alev kağıtlarının birkaç düzine basılı kopyasını dağıttı.

Liston konuyla ilgili olarak Forbes’a yaptığı açıklamada, “İnanç setlerinin çok daha hızlı bir şekilde güncellenmesine izin verebilecek bir çerçeve sayesinde, bu dine inanmak demokratikleşmeyi getirecek” dedi.

0xΩ dinine inanan her kişinin söz hakkına sahip olması amaçlanıyor.

Blockchain ve dinin birleştirilmesi kuşkusuz zorlukları ve fırsatları da beraberinde getirecek. Bununla birlikte Liston’un amacına ulaşıp ulaşamayacağını takip etmek ilginç olacak.

→ SAMSUNG BLOCKCHAIN TABANLI BİR PLATFORM BAŞLATIYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl