Donald Trump, Ether varlıkları olduğunu açıkladı

ABD başkanlığına yeniden aday olan Donald Trump, verdiği mal beyanına göre 250 bin ila 500 bin dolar aralığında ETH varlığına sahip.

Trump’ın bu ETH’leri, Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra satışını yaptığı NFT koleksiyonuyla edindiği öğrenildi.

Bilindiği üzere Trump, geçtiğimiz aralık ayında kendi NFT tabanlı kart koleksiyonunu piyasaya sürmüş, 44 bin NFT’den oluşan ve her bir NFT’nin 99 dolar olduğu koleksiyon, bir gün içinde tükenmişti. Ardından ikinci bir koleksiyon daha çıkarmış ve o da hızlı bir şekilde satılmıştı. Satışlardan 8.9 milyon dolardan fazla gelir elde edilirken Trump ise 298 bin dolar lisans ücreti kazandı.

Başkanlığında Bitcoin’i hedef almıştı

Toplam serveti 2.5 milyar dolar olan Trump, başkanlığı döneminde Bitcoin ve kripto paralar hakkında sert açıklamalar yapmıştı. Trump, Twitter hesabından “değeri epeyce değişken olan ve para olmayan” Bitcoin ve diğer kripto paraların bir hayranı olmadığını, yasalarca düzenlenmemiş kripto varlıkların uyuşturucu ticareti ve diğer yasa dışı aktiviteler dahil, kanunsuz davranışlara kolaylık sağladığını yazmıştı. Daha sonra Hazine Bakanı Steve Mnuchin’e de “Bitcoin’in peşini bırakma” dediği eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın kitabında yer almıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl