Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Enjin, Ethereum ücretlerini denklemden çıkaracak iki çözüm duyurdu

Son dönemin yükselen blok zinciri projelerinden Enjin (ENJ), iki ölçeklendirme çözümü duyurdu. Ekip, ilkinin önümüzdeki ayın başlarında piyasaya sürülmesi planlanan çözümlerle beraber, özellikle son dönemde Ethereum‘da büyük maliyetlere yol açmasıyla tartışılan ve ‘gas fee’ olarak adlandırılan işlem ücretlerinin denklemden çıkarılacağını iddia ediyor.

Basın açıklamasına göre platform, böylece eşsiz token (NFT) pazarını dönüştürecek.

Söz konusu ölçeklendirme çözümleri, JumpNet ve Efinity olarak adlandırıldı. Enjin’in teknoloji direktörü ve Ethereum’daki ERC-1155 token standardının yaratıcılarından olan Witek Radomski, JumpNet’i “NFT oluşturucularının binlerce NFT’yi ücretsiz olarak toplu bir şekilde dağıtmasına olanak tanıyan yüksek hızlı köprü ağı” olarak tanımlıyor. JumpNet’te Ethereum’a ‘daima ücretsiz’ bir ölçeklendirme kazandırmak için Ethereum tabanlı özel bir blok zincirinde Proof of Authority (PoA) mekanizması kullanılacak. Bunun 6 Nisan’da piyasaya sürülmesi hedefleniyor.

JumpNet, Efinity ile bağlantılı olarak çalışacak. Efinity ise JumpNet’teki token’ların Ethereum ağı veya Efinity arasında kullanılabildiği bir “NFT geçidi” olarak tanımlanıyor. Diğer bir deyişle Efinity Network, herhangi bir zincirdeki fungible veya non-fungible token’ları destekleyecek özel bir blok zinciri ile çalışacak ‘çok zincirli merkezi olmayan bir geçit’ olacak. Efinity’nin ise 2021’nin ilerleyen aylarında devreye alınacağı belirtiliyor.

Enjin ekibi, yükselen işlem ücretlerinin Ethereum tabanlı projeleri ve Ethereum kullanıcılarının işlemlerini sekteye uğrattığını öne sürüyor. Ekip, bu ücretlerin token basma, alım satım ve NFT’lerin çoğunun dağıtımını sürdürülemez hâle getirdiğini savunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl