Ethereum ETF’te sürpriz gelişme: “İşler iyiye gidiyor”

Kripto para piyasası, en hareketli akşamlarından birini yaşıyor. Bloomberg, Ethereum ETF başvuruları için onay ihtimalini yüzde 25'ten yüzde 75'e çıkarırken fiyatlarda da sert yükselişler görülüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ethereum ETF başvurularını reddetmesi beklenirken hava değişiyor gibi görünüyor.

Bitcoin ETF sürecindeki başarılı tahminleriyle bilinen Bloomberg ETF analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart, son gelişmeler üzerine, Ethereum ETF başvurularının onay ihtimalinin yüzde 25’ten yüzde 75’e çıktığını açıkladılar.

“SEC’nin 180 derece çark edebileceğine dair bilgiler…”

İlk açıklama Balchunas’tan geldi. ETF analisti, “James ve ben spot Ether ETF onayına dair ihtimal tahminimizi yüzde 25’ten yüzde 75’e çıkarıyoruz. Bugün öğleden sonra SEC’nin bu konuda 180 derece çark edebileceğine dair bilgiler aldık.” ifadelerini kullandı.

Balchunas, şimdilik ihtimal oranını yüzde 75’te tuttuklarını belirterek ETF başvurularında yapılacak güncellemelere göre bu oranın artabileceğini vurguladı.

23 Mayıs günü, SEC için son karar tarihi. Kurumun en geç perşembe günü başvurulara ilişkin kesin kararını bildirmesi bekleniyor.

Bugünkü gelişme, başta Bitcoin ve Ether olmak üzere kripto para fiyatlarında büyük artışlar sağladı. Bitcoin, 70 bin dolara dayanırken Ether de uzun zaman sonra 3 bin 400 doları aştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl