Ethereum ekosisteminin büyük oyuncuları Ethereum için güçlerini birleştirdi

Ethereum tabanlı birkaç büyük proje bir araya gelerek Ethereum altyapısının büyümesini fonlamayı amaçlayan Ethereum Topluluk Fonu'nu (EFC) oluşturdu.

Ethereum tabanlı birkaç büyük proje bir araya gelerek Ethereum altyapısının büyümesini fonlamayı amaçlayan Ethereum Topluluk Fonu’nu (EFC) oluşturdu.

EFC’nin kurucu üyeleri arasında OmiseGO, Cosmos, Golem, Maker, Global Brain Blockchain Labs ve Raiden yer aldı.

Projenin danışmanları arasında Vitalik Buterin de var

Ethereum’un kurucularından Vitalik Buterin, Ethereum Vakfı yöneticilerinden Ayako Miyaguchi ve OmiseGo’nun genel müdürü Vansa Chatikavanij, projeye danışman olarak katıldı.

Konuyla ilgili olarak CoinDesk’e konuşan Vitalik Buterin, “Ethereum, son birkaç yıl içinde beklentilerimin ötesine geçti fakat iş henüz bitmedi. Furya ile eşleşen değeri teslim etmek 2018’in mantrası olmalı; ekosistemin gelişimini organize etmeye yardım eden EFC gibi çabalar, bunu mümkün kılmayı sağlayacak.” dedi.

OmiseGo’nun kurucusu Jun Hasegawa ise “Kendi halindeki bir proje, sektörü bozacak bir ürün yaratabilir, ama birlikte çalışırsak dünyayı değiştirecek bir yapı oluşturabiliriz.” dedi.

EFC, Ethereum altyapısını geliştirmek için oluşturulan ilk küresel girişim değil. 2017 yılının Şubat ayında Enterprise Ethereum Alliance (EEA), dünyanın en büyük açık kaynaklı Blockchain girişimi. EEA’nın ortakları arasında şu anda JPMorgan, Santander, Mastercard ve Intel gibi büyük kuruluşlar da dahil olmak üzere 200’den fazla kuruluş bulunuyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl