Ethereum’un yaklaşan mecburi çatallanması Ekim’de test ağında etkinleştirilecek

Geliştiriciler, Ethereum'un yaklaşan mecburi çatallanması Constantinople'un önümüzdeki ay bir test ortamında aktif hale getirilmesi konusunda mutabakata vardı.

CoinDesk’te yer alan habere göre çekirdek geliştiriciler, bugün Ethereum‘un yaklaşan mecburi çatallanması Constantinople’un önümüzdeki ay bir test ortamında aktif hale getirilmesi konusunda anlaştı.

Contantinople, Ethereum ağı üzerinde verimliliği artırmak, ekonomi politikasını değiştirmek ve madenciliği zamanla zorlu hale getirecek zorluk bombasını geciktirmek için tasarlanmış çeşitli uyumsuz değişiklikler getirecek.

İki haftada bir düzenlenen video konferansta bir araya gelen geliştiriciler, güncellemenin 9 Ekim’de Ethereum ağının koşullarını içeren bir çapraz istemci test ağı olan Ropsten üzerinde etkinleştirileceğini söyledi. Bununla birlikte test ortamında blok onay sürelerinin tahmin edilememesi nedeniyle test ağı aktivasyonu için kesin bir blok numarası henüz belirlenemedi. Benzer şekilde Constantinople’un Ethereum’un ana ağında ne zaman etkinleştirileceği de henüz belli değil. Ancak bunun Kasım ya da Aralık aylarında gerçekleşmesi bekleniyor.

Sıradaki mecburi çatallanmanın adı İstanbul olacak

Ethereum, Constantinople’un ardından bir mecburi çatallanmaya daha hazırlanacak. Constantinople’dan 8 ay sonra gerçekleştirilecek bu mecburi çatallanmaya ise İstanbul ismi verildi. Geçtiğimizin yılın Ekim ayında aktifleştirilen bundan önceki mecburi çatallanmaya Constantinople’da olduğu gibi İstanbul’un eski ismi olan Byzantium adı verilmişti.

→ ETHER’DE HACİM SON 12 AYIN EN YÜKSEK SEVİYESİNE ULAŞTI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl