Google’ın kurucusu Ethereum madenciliği yaptığını açıkladı

Google'ın kurucu ortağı Sergey Brin, konuşmacı olarkak katıldığı Blockchain'le ilgili bir panelde Ethereum madenciliği yaptığını açıkladı.

Net servetinin 52 milyar dolar olduğu tahmin edilen Sergey Brin, Virgin şirketler grubunun CEO’su İngiliz iş adamı Richard Branson’un Fas’taki oteli Kasbah Tamadot’ta düzenlenen 2018 Blockchain Zirvesi’nde yer aldı.

Google’ın kurucu ortağı ve Alphabet şirketinin başkanı olan Brin, Forbes’tan Michael del Castillo’nun bildirdiğine göre bu zirvede oğluyla birlikte Ethereum madenciliği yaptığını açıkladı. Brin, panelde ayrıca Zcash‘in gizlilik özelliğinin temelinde yatan sıfır bilgi kanıtının potansiyeli hakkında da konuştu.

Brin, Zcash’in sıfır bilgi kanıtının ‘gerçekten akıllara durgunluk veren’ bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

Blockchain ve Google

Öte yandan Brin’in şirketi Google son zamanlarda Blockchain teknolojisiyle çok yakından ilgileniyor. Yakın zamanda şirketin kendi blok zincirini geliştirdiği öne sürülmüştü. Ek olarak Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’i Google’a katılmak isteyip istemeyeceğine dair yoklamıştı. Ayrıca Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson, geçtiğimiz günlerde Cardano projesini anlatmak üzere Google’ın Londra’daki genel merkezine davet edilmişti.

→ ‘BITCOIN KÜRESEL EKONOMİ İÇİN BİR SONRAKİ ADIMDIR’

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl