Google’ın eski milyarder CEO’su: Ethereum’a hak ettiği değer verilmiyor

Google'ın eski CEO'su milyarder Eric Schmidt, Ethereum platformunun potansiyelinden övgüyle bahsetti ve hak ettiği değerin verilmediğini söyledi.

Teknoloji devi Google’ın eski CEO’su milyarder Eric Schmidt, Eylül ayında girişim sermayesi şirketi Village Global’in ev sahipliğinde düzenlenen özel bir etkinlikte Ethereum‘un teknik kullanımda küçümsendiğini söyledi.

Özel etkinlikten ayrıntılar, Village Global tarafından etkinliğin bu hafta Youtube’da bir video kaydı yayınlanana kadar bilinmiyordu.

Ünlü yazar ve ekonomist Tyler Cowen, Schmidt ile gerçekleştirdiği sohbette kendisine Antarktika’da yaşam beklentisinden Blockchain’e kadar çeşitli konularda fikirlerini sordu.

Google’ın eski CEO’su, Blockchain’in abartılıp abartılmadığı sorulduğunda kamu boyutunda abartıldığını fakat teknik perspektifte yeterli değerin verilmediğine inandığını aktardı.

Cowen, Schmidt’e Blockchain teknolojisinin hangi problemleri çözebileceğini sordu. Schmidt ise Blockchain’in Bitcoin ile diğer para birimleri ve insanların birbirine güvenmediği özel bankacılık işlemleri için harika bir platform olduğunu ifade etti.

Google’ın eski CEO’su Ethereum platformunun potansiyelinden övgüyle bahsetti:

“Bence en ilginç şey Blockchain üzerinde uygulama çalıştırmaya başlanması, en belirgin örnek ise Ethereum’un kabiliyeti. Eğer Ethereum bu aktivitenin küresel senkronizasyonu için bir yol bulmayı başarabilirse oldukça güçlü bir platform olacak. Bu gerçekten yeni bir buluş.”

Öte yandan Temmuz ayında Fas’ta düzenlenen bir Blockchain konferansında konuşan Google’ın kurucu ortağı Sergey Brin, bir ara deneme amaçlı Ether madenciliği yaptığını açıklamıştı.

Ayrıca Google’ın mevcut CEO’su Sundar Pichai de bu hafta başlarında 11 yaşındaki oğlunun evdeki bilgisayarında Ether madenciliği yaptığını söylemişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl