Ethereum hash rate’i üst üste rekorlar kırıyor

Ethereum’da 2.0’a geçişle birlikte madenciliğin sonlanmasına her geçen gün yaklaşılırken hash rate üst üste rekorlar kırıyor.

Madencilik için kullanılan ekipmanların toplam işlem gücünü ifade eden hash rate, Ethereum’da bugün itibari ile saniyede 740 terahash’i (TH/s) geride bıraktı.

Ethereum’un hash rate grafiği

Ethereum’un hash rate’indeki bu yükseliş, yaz aylarında Çin’de kripto para madencilerine getirilen yasakların ardından geliyor. Ethereum’da Haziran ayında 600 terahash seviyelerinde olan hash rate, yasaklarla birlikte 500’ün de altına gerilemişti. Buradan gelen güçlü toparlanma sonucunda son günlerde üst üste rekorlar kaydedildi. Üstelik bu rekor, madencilerin gelirlerini doğrudan etkileyen ücret yakma mekanizmasının Ağustos ayında devreye girmesine rağmen görüldü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Ethereum’da arz ilk defa eksiye indi

Öte yandan son dönemde Ethereum ağının kullanımı da artış gösterdi. Özellikle NFT trendinin yeniden canlanması ağ üzerinde işlemleri yoğunlaştırdı. Bu yoğunluk, madencilerin gelirlerine de olumlu olarak yansıyor.

Bu arada, geçen ay Londra güncellemesiyle devreye alınan güncelleme ile şimdiye kadar yaklaşık 270 bin ETH yakıldı. Bu miktar, mevcut fiyatla 900 milyon dolar ediyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl