Ethereum’daki düşüşü nokta atışı bilen Hayes’ten yeni tahmin

Ethereum'un 100 doların altına gerileyeceğini aylar öncesinden öngören BitMEX'in CEO'su Arthur Hayes'in şimdi yeni bir tahmini var.

BitMEX’in kurucusu ve CEO’su olan Arthur Hayes, ICO’ların 18 ay içinde geri döneceğini ve Ethereum‘un da bunun etkisiyle agresif bir şekilde toparlanacağını söyledi.

Hayes, “Ether’in öncelikli kullanım durumu ICO’lar. Bu piyasa şu anda ölü. Yeni token ihraçları ortaya çıktığında Ether agresif bir şekilde geri dönecek. ICO pazarı toparlandığında Ether hızla 200 doları test edecek. ICO’ların yeniden doğuşu da 12-18 ayı bulacak.” şeklinde konuştu.

2017 yılında müthiş bir performans sergileyen bir zamanların en büyük altcoin’i Ether, 1,400 dolarlık zirve seviyesinden bu yana yüzde 90’ın üzerinde düştü. Dijital para, bu düşüşle birlikte ‘en büyük altcoin’ ünvanını da XRP’ye verdi.

Öte yandan Hayes, ICO’lar kendine gelmeden önce ilgi odağında sabit kripto paraların olacağını ileri sürüyor.

BitMEX’in CEO’su “Menkul kıymet token’ları ve sabit kripto paralar, 2019’da yatırımcılar için çekici olacak. Varoluş temelleri kusurlu olmasına rağmen yatırımcılar bu sancılı zamanda zenginliğe ulaşmanın kolay yolu olacağına inandıklarını her şeye bağlanacaklar.” dedi.

Hayes, Bitcoin’in ise gelecek yıl 1,000 – 10,000 dolar arasında bir yerde olacağını iddia etti.

Bu arada Hayes, geçtiğimiz Ağustos ayında Ether 300 doların üzerinde alınıp satılırken 100 doların altına gerileyeceği iddiasında bulunmuş, hatta Ether’den ‘çift haneli shitcoin’ olarak söz etmişti. Dijital para takip eden aylarda Hayes’in öngördüğü gibi 83 dolara kadar geriledi.

Dünyanın en büyük kripto para platformlarından biri olan BitMEX, Hong Kong merkezli olarak faaliyet gösteriyor.

Haber: Cointelegraph

→ BITCOIN BORSASI HUOBİ’DE DE İŞTEN ÇIKARMA DEPREMİ

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl