Hayes’den yapay zeka senaryosu: ETH, %1500 artabilir

Önde gelen kripto para borsalarından BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, Ether fiyatının yapay zeka teknolojisindeki ilerleme ile birlikte büyük artış yaşayabileceğini öngörüyor.

Yapay zeka uygulamalarının akıllı sözleşmeleri çalıştırmak için merkezi olmayan otonom organizasyonlar (DAO) oluşturdukları bir ihtimalden söz eden Hayes, yapay zeka DAO’ları tarafından çıkarılan token’ların merkezi olmayan borsalarda ve çoğunlukla Ethereum üzerinde çalışan borsalarda işlem göreceğini tahmin ediyor.

Hayes, “DEX’ler, yapay zeka destekli bir DAO tarafından çıkarılan her türlü token’ların alım satımını desteklemek için uygun yapılardır. DAO’lar fon toplayacak ve zincir üstünde token çıkaracaklardır. Çok sayıda yeni DAO token’ı DEX’lerde işlem görecektir. DAO’lar, şirketlerden daha fazla ekonomik değer aldıkça DEX’ler, geleneksel merkezi borsalardan daha fazla işleme aracılık edeceklerdir.” yorumunu yaptı ve bundan en büyük payı ise Ethereum üzerindeki DEX’lerin alacağını savundu.

“Bu senaryo gerçekleşirse ETH %1500’e kadar artabilir”

Hayes, bu senaryonun öngördüğü gibi gerçekleşmesi durumunda DEX işlem hacimlerinin 2022’de kaydedilen geleneksel borsa hacimlerinin yüzde 20’sine ulaşabileceğini, Ether’in de bin 875 dolardan yüzde 1556 artışla 31 bin dolara kadar yükselebileceğini ileri sürdü.

BitMEX’in kurucu ortağı, Bitcoin‘in ardından ikinci en büyük kripto para olan ETH’nin beş yıl içinde beş haneli bir fiyata ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Hayes, zaman zaman Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarla ilgili fiyat tahminleriyle gündeme geliyor. Hayes, 2019’daki bir tahmininde Bitcoin’in 2 ila 5 yıl içerisinde 50 bin dolar olacağını öngörmüştü.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl