Ethereum tabanlı kedicik oyununa milyon dolarlık yatırım

Ethereum tabanlı popüler kedicik oyunu CryptoKitties, ilk girişim sermayesi fonunda 12 milyon dolarlık yatırım elde etti.

Axiom Zen’in dünkü duyurusuna göre, Ethereum tabanlı kripto kedi oyunu CryptoKitties, ilk girişim sermayesi fonunda 12 milyon dolar elde ettikten sonra yaratıcısı Kanadalı Blockchain girişimi Axiom Zen’den kendi şirketine ayrılacak.

Uygulamanın Seri A yatırım turuna porföyünde Coinbase, Twitter, Facebook ve Airbnb gibi çeşitli teknoloji şirketlerinin de yer aldığı özel girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz ve Coinbase ile diğer sayısız büyük teknoloji şirketlerinde pay sahibi bir yatırım bankası olan Union Square lgirişimiderlik etti.

Axiom Zen ve CryptoKitties’in CEO’su Roham Gharegozlou, fonları ekibini büyütmek için kullanmayı planladığını söyledi. Business Insider’a konuşan Gharegozlou, “CryptoKitties ve kripto koleksiyon eşyalarının potansiyeli konusunda çok heyecanlıyız.” dedi.

110 bin dolara sanal kedicik sattılar

2017 yılının Aralık ayında piyasaya sürülmesinin ardından büyük bir popülariteye ulaşan Ethereum tabanlı uygulama, kullanıcıların ERC-721 token’leri üzerine inşe edilmiş benzersiz dijital kedileri almasına, toplamasına, üretmesine ve değiştirmesine izin veriyor. Uygulamaya olan yoğun ilgi Ethereum ağı üzerinde tıkanıklık yaratmış ve token satışının gecikmesiyle sonuçlanmıştı. Oyunun kullanıcıları, başlangıcından bu yana oyun üzerinde 23.2 milyon dolarlık satış yaptılar ve kedicikler, 331 bin 269 kez el değiştirdi. Şimdiye kadar bir kedicik için ödenen en yüksek rakam 110 bin dolar oldu.

Bu arada CryptoKitties’in melek yatırımcıları arasında Coinbase’in kurucu ortağı Fred Ehrsam, AngelList’in CEO’su Naval Ravikant ile Zynga’nın kurucusu Mark Pincus yer alıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl