Madencilik ve kripto satın almalar bugün büyük bir başarıya sahipler, bu nedenle Ethereum‘u edinenlerin ve kabul edenlerin sordukları haklı bir soru var. Ethereum’u ödeme olarak kabul eden kimler? Aynı şeyi merak ediyorsanız doğru yere geldiniz.

Yine de Ethereum’u kimin kabul ettiği sorusunun cevabı basit değil. Yeni başlayan ya da bu işte profesyonel olmanızın bir önemi yok, Ethereum’un bir kripto para birimi olduğunu ve bu nedenle sizi kabul etmeye istekli satıcıları aramaya zorladığınızı biliyorsunuzdur. Bu teknolojinin hala yeni olduğunu ve kredi kartınızda yaptığınız gibi Ethereumunuzu kullanmanıza izin verecek bir düzenlemenin beklediğini mutlaka hatırlayın.

Kripto paraların yaygınlaşması ile Ethereum’u kabul eden retailers ve hizmetler günlük olarak büyümeye devam ediyor. Coinpayments.net ve bitcoinsuperstore.us adreslerinden ETH’yi kabul eden bireysel tüccar ve şirketlerin listesini içeren dizinleri kontrol edebilirsiniz.

Bu ikisinin de Ethereum’u desteklediği biliniyor olsa da, diğer dizini, hem Ethereum’a hem de bölgenizin coğrafi kapsama alanına verdiği destek için kontrol edeceksiniz. Bu dizinler genellikle, satın alabileceğiniz malların kategorilerine, marketlerden bilgisayar donanımına bakmanıza yardımcı olurlar. İçinde listelenen tüccarlar ile Ethereum’u düzenli para ile yaptığınız gibi kullanabilirsiniz.

Ethereum’u kimin kabul ettiğini öğrenmeye çalışırken, Amazon gibi popüler alışveriş yerlerinin hala doğrudan ödeme için kabul etmemesinden dolayı hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz. Paniğe gerek yok. Ethereum desteğiyle ilgili duyuruları kaçırmamak için Bitcoin Superstore gibi platformlardan faydalanabilirsiniz. Bu platform üzerinden Ethereumunuzu kullanarak Amazon veya Walmart’tan satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Servisler karşılığında paralarını alacaklardır. Ethereumunuzu bu şekilde kullanmadan önce satın alma işleminin arkasındaki ekonomik giderleri daha iyi hesaplamalısınız.

Son olarak, her zaman Ethereumunuzu Bitcoin veya herhangi bir normal para birimine dönüştürebilirsiniz. Ethereum’u kabul eden şirketler listesine göz kulak olsanız ve kendinizi sabırsızlıktan uzak tutabiliyor olsanız bile Ethereum’a yaptığınız yatırımın bir sonucu olarak günün sonunda ödeme yapacağını biliyor olmalısınız.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl