Binance’ten 10 milyon dolarlık alım yapan balina 4 altcoin seçti

Ether spot ETF'lerinin SEC tarafından onaylanması kripto para endüstrisinin de Ethereum ekosistem token'larına yönelmesini sağladı. Bir balina bu sabah saatlerinde Binance'ten 10 milyon dolarlık yüklü bir alım yaparken, yatırımcının son dönemin ilgi çeken altcoin'lerini tercih ettiği görülüyor.

2024 yılının ilk yarısı kripto paralar için önce Bitcoin spot ETF, daha sonra da Ether spot ETF’lerin SEC tarafından onaylanmasıyla tarihi bir dönem olarak kayıtlara geçerken, son gelişmeler ise yatırımcıların Ethereum ekosistem token’larına olan ilgisini artırdı.

Özellikle Ether ETF onayının ardından kripto para yatırımcıları, Ethereum ekosisteminin merkeziyetsiz finans alanına yatırım yapıyor.

Bir balina hesabı ise bu sbaah saatlerinde 10 milyon dolar gibi yüksek bir meblağ ile Binance borsasından alımlarda bulundu. Lookonchain’in verdiği bilgiye göre balina; ETH, LDO, PENDLE ve SHIB aldı. Tüm bu token’ların Ethereum ekosistemine ait olması ve PENDLE ile LDO’nun da DeFi alanı token’ları olmaları da dikkatlerden kaçmadı.

Balinanın yaptığı alımlar şu şekilde;

  • 1.9 milyon dolarlık 500 adet ETH
  • 5.6 milyon dolar değerinde 2.43 milyon adet LDO
  • 1.62 milyon dolarlık 58 milyar adet SHIB
  • 637 bin dolarlık 103 bin adet PENDLE

Geçtiğimiz günlerde de bazı büyük balina hesapları yine milyon dolarlık alımlar yapmışlar ve AAVE, UNI, LDO, ENS, LINK gibi Ethereum ekosisteminin bilinen ve büyük token’larını almışlardı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl