Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Japon borsa, Ethereum ücretleri tırmanınca para çekmeyi kapattı

ethereum nedir

Bilinen kripto para borsalarından biri olan Liquid, ETH’deki fiyat ve talep artışıyla birlikte işlem ücretlerinin yükselmesinden dolayı ETH çekme işlemlerini geçici olarak durdurduğunu açıkladı.

Borsadan dün yapılan açıklamada, “Gas ücretlerinin artması nedeniyle ERC-20 token’ları ve ETH çekme işlemlerini geçici olarak durdurduk. Ücretler normal seviyelere döndüğünde hizmet devam ettirilecek. Diğer tüm kripto paralarda işleyiş normal şekilde sürüyor. Anlayışınız için teşekkür ederiz.” denildi.

Son verilere göre, Ethereum’da ortalama işlem ücreti yaklaşık 23 dolar ve bu tüm zamanların en yüksek seviyesi. Ethereum’un işlem ücretlerinde benzer bir artış, geçtiğimiz Ocak ayının başlarında görülmüştü. İşlem ücretleri bu seviyelerde gezerken Uniswap ve SushiSwap gibi merkezi olmayan borsaları kullanmak da maliyetli oldu. Bu platformlarda swap işlemleri için ücretler 40 ilâ 75 dolar aralığına kadar çıktı.

Öte yandan Ethereum geliştiricileri, ağdaki bu problemin üstesinden gelmek için birkaç yıldır çözümler üzerinde çalışıyor. Ethereum, halihazırda bir Ethereum 2.0 sürecinde. Ethereum’un daha gelişmiş ve iyileştirilmiş bir versiyonu olan Ethereum 2.0’a geçiş, başarılı bir şekilde tamamlandığında ağın kapasitesinin yüzlerce kat artış yaşayacağı ve işlem ücretlerinin de buna bağlı olarak çarpıcı şekilde azalacağı öngörülüyor. Bu geçişin, önümüzdeki birkaç yılda tamamlanması bekleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl