Cumberland analisti: Merge, “gerçek bir katalizör” olacak

Chicago merkezli trade devi DRW Holdings'in bir yan kuruluşu olan kripto para şirketi Cumberland, haftalar kalan ‘Merge’ güncellemesinin Ethereum için “gerçek bir katalizör” olacağını belirtti.

Kripto para piyasasında piyasa yapıcı olarak faaliyet gösteren Cumberland’in trade müdürü Jonah van Bourg’ün analizine göre, merakla beklenen Merge güncellemesi, günlük 20 milyon dolar değerindeki madenci satışlarını ortadan kaldıracak. Bourg, bu faktörün “göz ardı edilemez” olduğunu söyledi.

Analist, makro dalgalanmalar sebebiyle kripto para piyasasının daha iyi bir performans göstermesinin kolay olmayacağının da altını çizdi. Cumberland, aynı zamanda kripto para piyasasının yakın gelecekte büyük bir likidasyon yaşayacağını düşünmüyor. Bu, Bitcoin ve büyük altcoin‘lerin ABD hisse senetleriyle birlikte hareket etmeye devam ederek değişken fiyat hareketlerini genişleteceği anlamına geliyor.

“Enflasyon daha da kalıcı olacak”

Öte yandan Fed’in agresif para politikalarını hızlandırması bekleniyor. Fed St. Louis Başkanı James Bullard, bugün yaptığı açıklamada, faiz oranlarının yeterince yüksek olmadığını belirterek enflasyonun daha kalıcı olacağını öngördüğünü belirtti.

Ethereum, önümüzdeki ay gerçekleşecek Merge güncellemesinden önce genel itibarıyla Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor. Milyarder Mark Cuban da Ethereum’un çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyleyerek ‘süper bir yükseliş’ beklediğini dile getirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl