Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ethereum nedir? Blockchain ile dağıtılmış defterdeki uygulamaları oluşturmak ve kullanmak için merkezi olmayan bir platformdur. Ethereum kılavuzumuzda daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Burada, “Yeni başlayanlar için Ethereum nedir?”, “Ethereum nedir ve nasıl çalışır?” ve “Ethereum ile çalışmaya başlamak” gibi en yaygın sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Ethereum nasıl çalışır? Sadece ‘dünya bilgisayarı’ olarak da anılır, çünkü Ethereum platformu ağına bağlı bilgisayarların gücünü kullanır. Bilgiler, her bir bilgisayarda ‘Node’ olarak adlandırılır. Bu da geleneksel olmayan bir veritabanından farklı olarak hiç kimsenin merkezi olmayan ve denetlenmediği anlamına gelir. Ağa bağlanabilen bilgisayarların sayısı konusunda bir sınırlama yoktur.

Ethereum tarihi, programcılar Vitalik Buterin, Mihai Alisie, Anthony Di Iorio ve Charles Hoskinson tarafından geliştirilmeye başlandı ve 2015’te lanse edildi. Proje kendi kripto para birimini ihraç ederek finanse edildi. – ether. Bu coin’in (ethereum) piyasa değeri Aralık 2017 itibariyle 70 milyar doları aşmıştı ve bu da onu en iyi kripto paralardan biri haline getirdi.

Ethereum platformu merkezi olmayan uygulamaların veya üçüncü taraflarca kontrol edilmeyen, veri depolayan, varlıkların aktarılması gibi ‘Veri tabanları’nın oluşturulmasını desteklemektedir. Kesinti, sansür ve sahtekarlığa karşı dirençlidirler. Bu uygulamalar, bilgisayar kodları olan ‘akıllı sözleşmeler’ tarafından yürütülür.

Ethereum hakkında bilmeniz gereken temel hususlardan biri, örneğin bir projeyi satmak ve başlatmak için kendi kripto para birimini yaratmaya yardımcı olduğu için Initial Coin Offering projelerinde sıklıkla kullanılmakta olmasıdır. Zaten Ethereum üzerine inşa edilen uygulamalar diğer oylama sistemleri arasında piyangolar, oyun, sosyal ağ, kredi, para transferleri ve daha fazlası yer alıyor. Internet’te Ethereum hakkında bilmeniz gereken her şey olmayabilir, fakat konu hakkında yazılmış çok sayıda kitap var.

Teknoloji hala genç ve sürekli yeni gelişmelerle iyileştirilmeye çalışıyor. Bu arada, NEM gibi diğer platformlar da aynı alana girdiler ve Blockchain uygulamaları için kendi çözümlerini sundular. Mart 2017’de Ethereum ittifakı kuruldu. İttifak’ın amacı Ethereum’un çözümleri üstüne.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl