Analist iddiası: Ether’de Mart 2017 seviyeleri görülebilir

Ether için kısa pozisyonlar, Bitfinex'te yeni bir rekor seviyeye ulaştı. Piyasa hissiyatı düşüş yönünde. Bir analist dijital paranın Mart 2017 seviyelerini test edebileceğini öne sürüyor.

Bugün Ether’in fiyatı son 19 ayın en düşük seviyesine geriledi ve dijital para, 80 dolarla Ocak ayındaki zirvenin yüzde 94 altında işlem görüyor.

Ether için 80 dolarlık seviye, 2 Mayıs 2017’den bu yana görülmemişti. Bitcoin ve Ripple’ın ardından en büyük üçüncü dijital para, sadece üç hafta önce 200 doların üzerinde seyrediyordu.

Kısa pozisyonlar yeni bir rekor kırdı

Bu arada Ether için kısa (short) pozisyonlar da yeni bir rekor seviyeye ulaştı. Bitfinex’ten elde edilen verilere göre kısa pozisyonlar, üç hafta önceye göre %200 yükselerek 375,000’e çıktı. Dahası, uzun pozisyonlar da 12 Eylül seviyelerine kadar geriledi.

CoinDesk analisti Omkar Godbole, pozisyonlardaki bu gibi aşırı yükselişlerin genellikle aşırı satım koşullarının ve fiyat tabanının bir işareti olduğunu söyledi. Bununla birlikte Godbole, yalnızca bu bilgilerle pozisyon almanın pahalıy amal olabileceğini, eğilimin tersine döndüğüne ilişkin daha güvenilir bir işaret ortaya çıkana kadar görünümün negatif kaldığını ifade ediyor.

Analist, “ETH, kısa vadede Mart 2017’nin en düşük seviyesi olan 59,00 dolar desteğini test edebilir. Haftalık RSI’nin aşırı satım durumunda olması ve ayı hissiyatının rekor seviyelerde bulunmasından dolayı her zaman ani bir ralli riski var. Ancak görünümün pozitife dönmesi için ETH’nin günlük kapanışı 128 doların üzerinde yapması gerekiyor.” diyor.

Haber: CoinDesk

→ MORGAN CREEK: FACEBOOK KRİPTONUN EN ÇOK KULLANILAN ÜRÜNÜNÜ OLUŞTURACAK

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl