Morgan Creek: Facebook kriptonun en çok kullanılan ürününü oluşturacak

Morgan Creek Digital'in kurucusu Anthony Pompliano, teknoloji devi Facebook'un kripto para alanında en çok kullanılan ürünü oluşturacağını söyledi.

Yatırım şirketi Morgan Creek Digital’in kurucusu Anthony Pompliano, bazılarının Blockchain alanındaki beklentilerinin aksine Facebook’un kriptoda er geç en çok kullanılan ürünü yaratacağını söyledi.

Pompliano, The Block kurucusu Mike Dudas’ın Facebook’un açıkça tanımlanmış bir rol ya da amaç olmaksızın Blockchain mühendislerini işe aldığı sonucunu çıkardığı tweet’e yanıt olarak şirketin geliştirme, dağıtım alanlarındaki geçmişi göz önüne alındığında kripto para alanına egemen olmasının sadece bir zaman meselesi olduğunu belirtti.

Ağustos ayında Facebook’un Stellar ağında bir kripto para projesi inşa etme planı doğrultusunda Stellar ile görüştüğü öne sürülmüştü. Birkaç gün sonra şirket, bu haberleri net bir dille yalanlamıştı fakat şirketin Blockchain geliştirme ekibinin ne üzerine çalışacağı hala belirsizliğini koruyor.

Teknoloji devi, söylentilerden sonra da çeşitli Blockchain geliştiricilerini işe almaya devam etti. Öte yandan Facebook Blockchain bölümü başkanı David Marcus, yakın zamanda çıkar çatışmasını gerekçe göstererek Coinbase’in yönetim kurulundaki görevinden istifa etmişti. Bu, şirketin 2 milyardan fazla kullanıcına erişecek eşi benzeri görülmemiş bir kripto para projesi başlatmayı planladığı spekülasyonlarını körükledi.

Pompliano Facebook’un yetenekli ve deneyimli bir ekip kurduğuna inanıyor. Ona göre Facebook, en iddialı ürünleri çıkarma konusunda kendisini kanıtlamış durumda. Pompliano, Facebook’un Bitcoin’i güçlendirecek bir kripto para ürünü geliştirmek, başarılı bir şekilde piyasaya sürmek ve ölçeklemek için pol pozisyonuna getiriyor.

Mayıs ayında yayınlanan bir Cheddar haberinde Facebook’un, kitlesel kullanıcı tabanının devlet destekli para birimi kullanmadan işlem yapmasına yardımcı olacak platforma dayalı bir kripto para geliştirmekle ilgilendiği iddia edilmişti.

→ BITCOIN OPSİYONLARINDAKİ EN BÜYÜK POZİSYON DEĞERSİZ OLMAK ÜZERE

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl