74 bin adet Ether Binance borsasına taşındı: Satış baskısı büyüyor

Bitcoin fiyatındaki yön aşağı yönlü olarak kendini gösterirken, yüklü miktarda kripto parayı elinde bulunduran balinalar da boş durmuyor. Son olarak bir balina 85 milyon dolar değerde Ether'leri Binance borsasına taşıdı.

Proof of stake sistemine geçişiyle birlikte bir türlü yükselişe geçemeyen ve Bitcoin’in düşüşüyle daha da aşağı yönlü hareket eden Ethereum’da fazladan bir satış baskısı da oluşmaya başladı. Son dönemde verdiği önemli zincir üstü bilgilerle önplâna çıkan Lookonchain’in paylaştığı bilgilere göre bir balina 85 milyon dolar değerde 73 bin 224 Ether’i Binance borsasına taşıdı.

Geçen hafta da 101 milyon $’lık hareket

Lookomchain aynı balinanın geçen hafta Curve Finance’in Ethereum stake edilen bir havuzundan 84 bin 131 Ether’i serbest bıraktığını ve çektiğini söyledi. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta staked-Ether’in (stETH), normal Ether’e olan 1’e 1’lik dengesi 0.97’ye kadar düşmüştü. Burakam şu anda da0.98’in biraz üzerinde bulunuyor.

Balina 73 bin 224 ETH’yi Binance’e taşırken 13.9 milyon dolar değerde 11.884 ETH’yi ise cüzdanında bıraktı.

Ether haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 1162 dolardan işlem görüyor. Lookonchain konuyla ilgili tweet’inde ayrıca “ETH için oluşacak satış baskısına karşın da dikkatli olun” notunu düştü.

Büyük meblağlarda kripto para ya da token’ların borsalara taşınması genelde satış emaresi olarak görülüyor.

Öte yandan yine Lookonchain’in paylaştığı bilgiye göre Binance borsası 2 milyar dolar değerde 127 binden fazla BTC’yi de yeni bir cüzdana taşıdı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl