Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Dünyanın en büyük vadeli işlem borsası Ethereum (ETH) için nabız yokluyor

Chicago Mercantile Exchange (CME), Ethereum (ETH) türevlerine olan talebi ölçmek üzere nabız yoklamaya başladı.

ethereum (3)

Dünyanın en büyük vadeli işlem ve opsisyon borsası Chicago Mercantile Exchange’in (CME), Ethereum için vadeli işlem ve opsiyon kontratlarına dönük ilgiyi ölçmek üzere nabız yokladığı bildiriliyor.

Singapur merkezli QCP Capital’in kurucusu Darius Sit, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, CME’nin kendilerine borsa üzerinde Ether (ETH) türevleri alım satımı ile ilgilenip ilgilenmediğini sorduğunu söyledi.

CME’nin Bitcoin’e ek olarak Ether’e dayalı ürünler de listeleyeceği 2018’den bu yana konuşuluyor. Şirketin bunun üzerine çalışmalar yaptığı biliniyor. Son gelişme, bu işin daha fazla ciddiyet kazandığı anlamına gelebilir.

CME, 2017 yılının sonlarında Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini devreye almış ve Bitcoin fiyatında bu haberin etkisi ile 20 bin dolara sert bir çıkış yaşanmıştı. Aynı borsa, Bitcoin opsiyon sözleşmelerini de bu yılın başlarında faaliyete geçirdi.

CME’nin Ether ürünleri konusunda nabız yokladığına dair söylentiler, ABD’nin popüler türev borsası BitMEX’e karşı yasal girişimlerde bulunmaya başlamasından sonra gelmesi ile dikkat çekici.

13 milyar doların üzerinde piyasa değeriyle en büyük ikinci kripto para olan Ether, 363 dolardan alınıp satılıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl