Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’den kripto para yatırımcılarına uyarı

Blockchain veteranı ve Ethereum'un kurucu ortağı, kripto para birimleriyle ilgilenen yatırımcılara uyarı niteliğinde bir açıklama yaptı.

Blockchain veteranı ve Ethereum’un kurucu ortağı, kripto para birimleriyle ilgilenen yatırımcılara uyarı niteliğinde bir açıklama yaptı.

Buterin, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, kripto para birimlerindeki risklere dikkat çekti ve şöyle dedi:

“Hatırlatma: Kripto para birimleri hala yeni ve aşırı derecede volatil bir varlık sınıfı olup her an sıfıra düşebilir. Kaybetmeyi göze alabildiğinizden daha fazla para yatırmayın. Hayat tasarruflarınızı nereye saklamanız gerektiğini düşünüyorsanız geleneksel varlıklar hala en güvenli bahsinizdir.”

Buterin, daha önce de benzer bir uyarıda bulunmuştu.

Bu arada, Ethereum tabanlı büyük projelerden birkaçı bir araya gelerek Ethereum’un büyümesini fonlamak için Ethereum Topluluk Fonu (EFC) adında bir oluşum yarattı. Oluşumun kurucu üyeleri arasında OmiseGO, Cosmos, Golem, Maker, Global Brain Blockchain Labs ve Raiden yer aldı. Vitalik Buterin’in yanı sıra Ethereum Vakfı yöneticilerinden Ayako Miyaguch ile OmiseGo’nun genel müdürü Vansa Chatikavanij danışman olarak katıldı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl