‘En fazla Ethereum’a sahip kişi’ olan Lubin ile tanışın

2014'te Ethereum'un teknik belgesini okuduktan sonra Ethereum kurucuları Vitalik Buterin ve Anthony Di Iorio ile tanıştı ve yaptığı yatırımla hayatını değiştirdi. Joseph Lubin'le tanışın...

Ethereum ekosistemi için “girişim üretimi stüdyosu” olarak görev yapan ve 600 kişilik bir çalışan ordusuna sahip ConsenSys’in kurucusu Joseph Lubin, kariyerinin ilk aşamalarında robotik, yapay görme, sinir ağları ve yazılım mühendisliği konularında çalıştı. Daha sonra finans, ticaret sistemleri inşası ve serbest fon alanlarına geçiş yaptı ve Goldman Sachs’ın özel servet yönetimi bölümünde görev aldı.

53 yaşındaki Lubin, Satoshi Nakamoto’nun yazdığı Bitcoin‘in teknik belgesini okuduktan sonra blok zincir teknolojisinin ve ortak altyapı oluşturma imkanının dünya için örgütleyici bir ilke olarak hizmet edebileceğini hissetti.

Ethereum’un kurucuları Anthony Di Iorio ve Vitalik Buterin gibi bir Toronto vatandaşı olan Lubin, Kasım 2013’te Ethereum’la tanıştı. Ethereum’un teknik belgesini okuyan Lubin, 2014’ün ilk gününde Di Iorio ve Buterin’le konuştuktan sonra projeye destek vermeyi taahhüt etti.

Ethereum’un kitle satışındaki en büyük alıcılardan biri olduğu dedikodusunun yayılmasının ardından firması ConsenSyse’e fon sağlamak için geçtiğimiz yıl Ether’lerinin bir miktarını satmaya başladığını söyledi.

Büyük bir hisse sahibi olduğu ConsenSys’te geleneksel şirketler için güvenlik denetimleri, token yaratma ve diğer birtakım hizmetleri veriyor. Ayrıca Gnosis, Singular, adChain, Grid+ ve BlockApps gibi kripto işletmelerin kurulmasına yardımcı oluyor ve bunların bazıları şu anda devrede.

İddiaya göre en fazla Ether sahibi kişi

Kripto sektöründeki çoğu insan, onun en çok Ether sahibi kişi olduğuna inanıyor ve iddiaya göre Ether’lerinin toplam değeri 10 milyar dolar. Bununla birlikte Lubin, sattığı konusunda ısrarcı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl