Kripto paraların sesi artık tüm dünyada yankılanıyor ve pek çok insan kriptolara yatırım yapma konusunda bu ihtişamlı dünyanın cazibesine kapılıyor. ETH bu açıdan diğerlerinden farklı değildir ve hızlı genişlemesi müşterilerine yön verir. Ancak, Ethereum gerçekten kazançlı bir yatırım fırsatı mı ve uzun vadede gerçekten yatırım yapmalı mı? Bunu bulalım.

Cüzdanınızı çıkarmadan önce Ethereum’a nasıl yatırım yapacağınızı bildiğinizden emin olmalısınız. Öncelikle onu saklamak için bir kripto cüzdanı edinmeli ve Ethereum’u satın alma ve yatırım yapmaya izin veren bir kripto para borsası aramalısınız. Bunlardan bazıları Binance, Coinbase, BtcTurk Pro, Paribu gibi platformlardır. Sadece profesyonel ve köklü geçmişi olanlar için baktığınızdan emin olun ve ücretleriyle birlikte destek düzeyini de kontrol edin.

Her durumda sizden Ethereum satın almak için kullandığınız para birimini ya da başka bir kripto para kullanmanızı önerirler. Kayıt süreci basittir: Bir hesaba kaydolmanız, kimliğinizi doğrulamanız ve ona para yatırmanız gerekir. Hangi cüzdan seçeneğini seçerseniz seçin, ETH’nizi kolayca borsadan ona transfer edebilirsiniz. Kripto borsalarının yeni başlayanlar için mükemmel seçenekler olduğunu aklınızda bulundurun. Daha deneyimli kullanıcılar müşteri desteğini, güvenliklerini ve işlemlerde kredi kartlarını kullanma becerilerini takdir edeceklerdir. Olumsuz bir yanı ise ücretlerdir. Herkese göre bu rakamlar aynı olmayabilir.

Ethereum’a yatırım yapmak istiyorsanız peer-to-peer borsaları da gayri resmi bir alternatiftir. Diğer kullanıcılarla anonim olarak bağlantı kurmanıza ve Ethereum’u karşılıklı olarak kabul edilmiş anlaşmalara dayalı olarak satın almanıza veya satmanıza izin veren web tabanlı platformlar olarak çalışırlar. Bu da satıcıya PayPal ile ödeme yapabilmeniz, kredi kartı veya hatta nakit ödeme yapabilmeniz anlamına gelir. Bugün bu tür yatırımlar için en popüler platform LocalEthereum. Yine de, bu platformlar çeşitli dolandırıcılara ev sahipliği yapabilir. Bu yüzden bu noktalarda çok dikkatli olmanız gerekmektedir.

Hangi seçeneği seçerseniz seçin, Ethereum / ETH’ye yatırım yapmadan önce bilmeniz gerekenler var. Bilinmesi gereken ilk şey, Ethereum pazarının herhangi bir kripto para biriminde olduğu gibi dengesizleşebileceği. Bu onları geleneksel yatırım işletmelerine kıyasla biraz daha riskli hale getiriyor. Yine de yatırımınız size para kazandırabilir. Sonuçta Ethereum bugün her türlü işlem için kullanılan en popüler üç kripto para biriminden biri.

Ayrıca, Ethereum’a yatırım yapmak için en popüler yaklaşım fiyatı düşük olduğunda satın almaktır. Fiyatlar düştükten sonra yeniden satın alabilir ve başka bir yatırım döngüsünde yeniden satabilirsiniz. Yine de aldığınız ya da sattığınız için uzun süre beklemenin yatırımınızı kaybetmenize neden olabileceğinin farkında olmalısınız. Bir danışmanı işe alarak veya fiyat eğilimleri üzerinde araştırma yaparak bunu azaltmaya çalışabilirsiniz, ancak bu ek zaman ve paraya mal olabilir.

Kimse geleceğin neler getireceğini bilemez. Bundan dolayı altın kural Ethereum’a sadece kaybetmeye istekli olduğunuz kadar yatırım yapmaktır.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl