Ethereum’u satın almanın satmaktan daha iyi olduğunu hissedeceksiniz. Nedenleriniz değişebilir: Ethereum ile doğrudan alışverişe izin veren işletmelerin sayısının hala çok düşük olduğuna ve Ethereum’unuzu başlangıçtan itibaren kar için satmayı planladığınıza karar verebilirsiniz. Sebepleriniz ne olursa olsun Ethereum’u nerede sattığınızı bilmek için yaygaralara sakın kulak asmayın.

Ethereum’u satın aldıysanız, tekrar ziyaret etmeniz gereken yer hakkında bilgi sahibi olmanız nedeniyle satış yapmak daha da kolay olacaktır: Kripto borsası. Evet bu platformlar, yeni başlayanlar ve deneyimli kullanıcılar için ETH‘yi satmak için en iyi yerdir. Yine de Ethereum’u bir borsada satmadan önce döviz kurunu ve Ethereum ile ilgili olarak sundukları hizmetleri kontrol ettiğinizden emin olun.

Borsada hesabınızı oluşturup kişisel verilerinizi sağladıktan sonra, Ethereum’unuzu bir fiyat birimi ya da başka bir kripto için satmak isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekir. Ethereum’unuzu sattığınızı veya bunun için mevcut siparişleri aradığınızı yayınlayabilirsiniz. Her durumda döviz kurlarına göz atmak sizin için faydalı olacaktır. Bazı borsalar büyük ölçekli yatırımcılar ve tüccarlar için daha uygun olan daha büyük işlem hacimleri ile uğraşmak odaklı olabilir, bu yüzden önceden bunu daha iyi kontrol edebilirsiniz.

Borsalarda Ethereum’un satışındaki en önemli zorluklardan biri büyük dokümanların yüklenmesi ve hesabınızın incelenmesini bekleyen doğrulama işleminin sık sık yavaş olmasıdır. Ayrıca, açık alım veya satım için ödedikleri ücret herkes için uygun olmayabilir.

Gayri resmi bir alternatif için ise Ethereum’u satmak için en hızlı yollardan biri peer-to-peer ticaret platformlarında (Localethereum gibi) şansınızı denemek olabilir. Bu durumda, Ethereum’unuzu herhangi bir aracı olmadan merkezi olmayan bir platformda satabilirsiniz. Akıllı iletişim teknolojisi bu ağlardaki işlemleri gerçekleştirmek için kullanıldığından işlem sürecini daha iyi anlayabilirsiniz.

ETH satış ipuçlarına gelince ne elde etmeye çalıştığınıza ve uzun vadeli veya kısa vadeli kazançlar aradığınıza bağlıdır.

-Satın alma ve elinizde tutma stratejesi uyguluyorsanız, tüm token’ları satmanıza gerek olmadığını unutmayın. Fiyatlar yükselene kadar bekleyebilirsiniz.

-Ethereum ile ilgili borsa kurlarını inceleyerek fiyatlara hakim olun.

-Ayrıca satışlarda doğru fırsatları değerlendirmek için fiyatlarındaki ani artışlarla ilgili sizi uyaracak hazır ticari bildirim araçlarını da kullanabilirsiniz.

-İşler kötüye giderse ve rüzgar yön değiştirirse diye kayıpları önlemek için Ethereum platformunun kendisi ile ilgili tüm gelişmeleri izleyin.

-Profesyonel düzeyde aktif ticaret, kripto para piyasası hakkında ileri düzeyde bilgi gerektirir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl