Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ethereum’un isim hikayesi ortaya çıktı: Buterin, Descartes’tan ilham aldı

En büyük ikinci kripto para olan ve şu anda başta DeFi projeleri olmak üzere dünyada ilgi çeken birçok token’ın üzerinde inşa edildiği Ethereum’un isim hikayesi ortaya çıktı.

Ethereum’un kurucularından olan Vitalik Buterin’in en büyük ikinci kripto paranın ismini koyarken, şu anda terk edilmiş olan bir bilimsel teoriden etkilendiği öğrenildi.

Bloomberg’in eski çalışanı ve şu anda The DeFiant adlı haber platformunun kurucu ortaklarından olan gazeteci Camila Russo’nun araştırmasına göre Buterin, 17. yüzyılda ilk olarak filozof Descartes tarafından ortaya atılan “Ether” (ya da Aether) kuramından etkilendi. Işık, madde, boşluk ve elektro manyetizmi anlatan bu kuram 20. yüzyılda Einstein tarafından tartışıldı ve sonunda yine kendisi tarafından “görecelik kuramı” olarak değiştirildi.

Buterin’in özellikle bu kelimeyi seçmesinin altında, henüz kripto paralarla ilgili makaleler yazmadığı dönemde bilime karşı duyduğu ilgi olduğu düşünülüyor.

Bugün özellikle 3 binden fazla DeFi uygulaması Ethereum üzerinde oluşturuluyor. Bilindiği üzere Buterin, Ethereum’un fiyatı 4 bin doları aştığı zaman dünyanın milyar dolara ulaşan ikinci en genç insanı olmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl