Saldırı söylentisi, ETHPoW fiyatında sert düşüş getirdi

ETHPoW üzerinde "replay attack" iddiası, fiyatta çift haneli düşüşe yol açtı. Yapılan açıklamada, saldırının zincir düzeyinde olmadığı, bir akıllı sözleşme kusuru sonucu gerçekleştiği belirtildi.

Ethereum‘daki Merge güncellemesiyle devre dışı kalan bazı madencilerin destek verdiği Proof of Work’e dayalı blok zinciri ETHPoW üzerinde, endişe edilen saldırının gerçekleştiği iddiası, ETHPoW (ETHW) fiyatında düşüş getirdi.

Söz konusu saldırı, “replay attack” olarak biliniyor. Blok zinciri özelinde bu saldırı, fork’lanan iki zincirdeki işlemlerin her iki zincirde de geçerli olması halinde meydana geliyor. Bu durumda, ETH PoW’da yapılan bir işlem, ETH PoS üzerinde yeniden yayınlanabilir ve geçerli olabilir.

Blok zinciri güvenlik şirketi PackShield, ETHPoW’un bugün bir “replay attack” saldırısı altında olabileceğini bildirdi fakat daha sonra bu açıklama düzeltildi. PackShield’dan gelen son açıklamaya göre, yaşanan problem, zincir düzeyinde bir problem değil, akıllı sözleşme sorunuydu.

Sonuç olarak 8.25 dolardan işlem gören ETHW, yüzde 15’e yakın düşüşle 7.10 dolara kadar geriledi. Token, ilk işlem gününde bazı borsalarda 150 doları görmüştü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – LUNA kurucusundan açıklama var: Kaçmadım

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl