Euler Finance hacker’ı, mesaj atan mağdura 100 ETH yolladı

Geçtiğimiz günlerde merkeziyetsiz finans protkolü Euler Finance'ten 200 milyon dolar çalan hacker, 20 milyon dolarlık ödül talebine karşılık vermezken, bir kullanıcıya ise 100 Ether yolladı.

Dün 1100 Ether’i aklamak üzere Tornado Cash’e gönderen ve 20 milyon dolarlık ödülü kabul etme konusunda talepleri cevapsız bırakan Euler Finance, hacker’ı kayıp yaşayan bir kullanıcıya ise “merhamet” gösterdi.

“Tüm birikimlerimi kaybedeceğim”

Bir kullanıcı hacker’a gönderdiği zincir üstü mesajda, ödülün reddedilip fonların geri gönderilmemesi durumunda tüm hayat birikimlerini kaybedeceğini ve kendisinin de çok mütevazı bir kişilik olduğunu dile getirdi:

“Lütfen fonların %80-90’lık kısmını geri göndermeyi bir düşünün. Tüm hayat birikimlerim buradaki 78 wstETH’den oluşuyordu. Ben bir milyoner ya da balina değilim. Mütevazı bir insanım. Şu anda içine düştüğüm durumu tahmin edemezsiniz. Tamamen dağılmış durumdayım”

Bu mesajın ardından ise hacker, adeta merhamet gösterdi ve bu kişinin adresine 100 Ether (yaklaşık 160 bin dolar) yolladı. Hacker’ın bu kişiye çaldırdığından 22 ETH daha fazla yollaması da gözlerden kaçmadı.

Hacker’ın bu anlamda iyi niyet göstermesi fonların da bir bölümünü geri gönderme konusunda diğer kayıp yaşayanlara ve Euler Finance’e umut verdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl