Exscudo: Kriptoların yavaş benimsenmesinin tek nedeni sahte projeler değil

Dünya çapında hem büyük şirketler hem de küçük işletmeler geleneksel finansal sistemde hayal kırıklığına uğramaktadır. Küresel salgın ulusal para birimlerinin istikrarını baltaladı ve tüm büyük sektörlerde enflasyonu tetikledi. Bu nedenle insanlar kripto para birimini daha uygun bir alternatif olarak görmeye başladılar. Kripto, şirketinize faydalı olabilir mi? Exscudo ekibinin pazar bilgileri ve ipuçları bu soruyu yanıtlamanıza yardımcı olacak.

Kripto ana akım oluyor

2017’de kripto paralarda çok hızlı bir yükseliş gerçekleşene kadar çok az kişi büyük ölçekte alternatif para türleri oluşturmayı düşündü. Ancak son zamanlarda işletmeler geleneksel bankacılık çözümlerinin müşterilerin sürekli artan taleplerini karşılamak ve rekabette bir adım önde olmak için yeterli olmadığını anlamaya başladı. Kripto işlemenin devreye girdiği yer de tam olarak burasıdır.

Ufak not: Ekim 2021’de kripto ödeme şirketi CoinsPaid Ocak ayına göre %400 artarak 824 milyon $’lık bir hacim kaydetti ve 2021’de bu hacim toplamda 4,6 milyar $’a ulaştı. Bu arada Exscudo’nun döviz hacmi 250 milyon $’a ulaştı ve büyümeye devam ediyor.

Endüstri devleri bile kripto paranın potansiyelinin küçümsenecek bir şey olmadığını fark etti. PayPal, kripto teknolojilerini test etmeye başladı ve platformuna dijital paraları tanıttı: Bitcoin ve Ethereum satın alımlar için ödeme yapmak için çoktan kullanılabilir durumda. Bir diğer büyük ödeme şirketi olan VISA, Şubat 2021’de kendi kripto para birimi yazılımını oluşturduğunu duyurdu. Mart 2021’in sonunda da ilk kripto işlemini gerçekleştirdi.

Kripto para birimlerinin kitlesel olarak benimsenmesi tüm kripto işleme endüstrisinin gelişimini tetikler. Bu eğilim özellikle iGaming, eSports ve bahis platformlarında hızla gelişiyor. 2026 yılına kadar iGaming’in sermayesinin yaklaşık 160 milyar dolara ulaşacağı ve kripto işlemlerinin pazarın yaklaşık %10’unu oluşturacağı tahmin ediliyor.

Çevrimiçi oyun, kripto işlemenin verimli olabileceği alanlardan yalnızca biridir ve daha birçok kullanım durumu ortaya çıkabilir. Exscudo incelemelerine göre tüccarlar e-ticarette ve hatta restoranlarda kripto ödemeleri kullanıyor. İşletmeniz, kripto ödemelerinin tanıtımından yararlanacak sıradaki işletme olabilir.

Ödeme seçeneklerinize kripto eklemek için 5 neden

Dijital para birimleri bir lüks değil, gelişmek ve büyümek isteyen işletmeler için bir zorunluluktur. Exscudo incelemelerinde bahsedilen kripto ödemelerinin başlıca faydaları ve kullanıcıların diğer benzer platformlar hakkındaki geri bildirimleri şunlardır:

 1. Geleneksel bankacılık söz konusu olduğunda ortalama bir mağaza veya perakende zincirinin %2-5’lik bir satın alma komisyonu ödemesi gerekir. Kripto para birimlerinde işlem ücretleri genellikle %1 kadar düşük olduğu için bu yüzde çok daha düşük olabilir.
 2. Exscudo tarafından belirtildiği gibi kripto ödemelerinde dolandırıcılık riskleri kart işlemlerine göre daha düşüktür. Öncelikle güvenliğiniz ödeme işlemcisinin seçimine bağlıdır. Sonrasında ise bir banka herhangi bir sebep olmaksızın bir işlemi iptal edebilir veya bloke edebilir.
 3. iGaing ve diğer projeler bir kullanıcı bir ödeme sistemine veya bir bankaya ödemeyi iptal etme talebiyle şikayette bulunduğunda sözde ters ibraz sahtekarlığıyla karşı karşıya kalır. Kripto para birimlerinde bu numara çalışmaz – işlemler geri alınamaz, bu nedenle hiç kimse kazanırken ter döktüğünüz paranızı sizden geri alamaz.
 4. Exscudo, kullanıcı incelemelerini analiz ettikten sonra müşteriler tarafından en çok değer verilen bir şeyi ortaya çıkardı: coğrafi sınırların olmaması. Blockchain teknolojisi gecikmeler ve utanç verici ücretler olmadan uluslararası ödemeleri mümkün kılar.
 5. Son olarak da bir diğer önemli nokta işlemlerin yüksek hızıdır. Bir blok zinciri ağı tıkalı olmadığı sürece çoğu blok zincirinde kripto para birimleri birkaç dakika içinde bir cüzdandan diğerine aktarılır.

Bu nedenle, bazı girişimciler Bitcoin’in bir aldatmaca olduğunu düşünürken Exscudo kullanıcıları şimdiden kusursuz kripto işlemlerinin avantajlarından yararlanıyor.

İnsanlar satın alır – Exscudo paralarını onlara teslim eder

2017’de olduğu kadar uzun zaman önce birçok büyük kripto projesi ortaya çıkmış olsa da (Exscudo ICO’nun yaptığı gibi) mevcut kanallar aracılığıyla blockchain ödemelerini kabul etmek hala sorunlu. Exscudo uzmanları tarafından açıklandığı gibi dolandırıcılık riski büyük kripto benimsemesini yavaşlatan ana faktör değil.

Eğitim materyallerinin ve sezgisel cüzdan arayüzlerinin eksikliği hem işletmeler hem de uç kullanıcıları için acilen çözülmesi gereken sorunlardır. EON blok zinciri tabanlı proje olan Exscudo bu sorunu çözmek için tasarlandı.

Bu, BTC, ETH, USD, EUR vb. dahil olmak üzere 60 para birimini destekleyen bir kripto ve fiat ödeme sağlayıcısıdır. MasterCard, PayPal, SEPA (AB sakinleri için) ve diğerleri gibi on farklı işlem sistemiyle çalışır.

Kullanıcılar Exscudo’da ne yapabilir? 600’den fazla işlem çiftinde madeni para dönüşümü, fonların güvenli bir şekilde saklanması ve kripto ödeme işlemleri buzdağının sadece görünen kısmıdır. Özelliklerin listesi şunları içerir:

 • FinTap Cüzdanı müşterilerin kripto satın almasına, satmasına ve takas etmesine olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca bazı temel analizleri de görüntüleyebilir – örneğin Exscudo jeton fiyat hareketleri. Tescilli EON blok zinciri ve en son şifreleme teknolojisi sayesinde, fonlar güvende ve emniyette kalır.
 • İşletmeler için çevrimdışı ve çevrimiçi işlemlere olanak tanıyan bir kripto-fiat ödeme ağ geçidi olan MultiAcquiring. Müşteriler nasıl ödeme yapacaklarını (PayPal, kredi kartları, kripto vb.) seçebilirler ve şirketler nasıl para alacaklarını seçebilirler – otomatik olarak dönüştürülür.
 • Neredeyse var olmayan ücretlerle yerleşik mesajlaşma ve ikililer arası işlemler.
 • White Label ve SDK, FinTap’in bazı işlevlerini mevcut iş altyapısına eklemek için kullanılabilir.

Daha fazla çözümün piyasaya sürülmesiyle (çok beklenen DeFi araçları gibi) Exscudo fiyatının ve platformun kullanıcı tabanının artması bekleniyor. Yaklaşan ademi merkeziyetçiliğe geçiş zincirler arası ödemelerin, kripto arbitrajının ve hatta daha ucuz işlemlerin yolunu açacak.

Özet olarak

Elinizin altında daha ucuz ve daha hızlı bir çözüm olunca artık eski ödeme yöntemlerine ihtiyacınız kalmayacak. Exscudo gibi platformlarla her iki dünyanın da en iyisine sahip olabilir – fiat ve kripto – ve istediğimiz zaman her yere para transferi yapabiliriz. Oyunu kendi tarzınızla oynamanızın zamanı geldi!

Exscudo’nun resmi internet sitesinde daha fazla bilgi edinin.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

 1. torikan Cevapla

  Bictointalk ta türkiye topluluğuna çevirisini tanıtımını ben yapmış o yıllarda 🙂
  vay be reklam verecek kadar büyüdüler