Kripto para reklamlarını yasaklayan Facebook kemer gevşetti

Şirket tarafından dün yapılan bir açıklamaya göre sosyal medya devi Facebook, kripto paralarla ilgili reklam yasağı politikasını güncelledi. Yapılan son güncellemeye göre ICO'ların tanıtımı yasaklanırken kripto para reklamlarına yeniden izin verildi.

Geçtiğimiz Ocak ayının son günlerinde Facebook; Bitcoin, kripto paralar ve ICO’larla ilgili tüm reklamları yasaklama kararı almıştı. Facebook’un ardından Twitter, Google gibi diğer büyük şirketler de benzer adımlar attı.

Facebook, şimdi bu yasağı kısmen ortadan kaldırmaya karar vermiş görünüyor. Reklam politikasında bir güncellemeye giden şirketten yapılan son açıklamada, “26 Haziran’dan itibaren önceden onaylanmış reklamverenlerden kripto para ve ilgili içeriğin tanıtımına izin vereceğiz. Ama ikili opsiyonları ve ICO’ları tanıtan reklamları yasaklamayı sürdüreceğiz.” denildi.

Facebook, kripto paralar ve blockchain’e ciddi şekilde kafa yoruyor

Bu arada Facebook kripto paralar ve blockchain teknolojisiyle yakından ilgileniyor. Ocak ayında Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, kripto para birimleri ve şifrelemenin Facebook servislerinde nasıl kullanılabileceği üzerine kafa yorduğunu açıklamıştı.

Geçtiğimiz ay ise Blockchain teknolojisini keşfetmek için aralarında Instagram yöneticilerinin de yer aldığı şirketin ağır toplarından bir ekip oluşturuldu. Hatta zaman zaman Facebook’un kendi kripto parası üzerinde çalıştığı da öne sürülüyor.

→ SPENCER BOGART’TAN BITCOIN’DE ‘ZORUNLU SATIŞ’ UYARISI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl