Fantom’da kilitli miktar 8 milyar doları geçti, fiyat rekor kırdı

Ağustos ayının sonlarında 370 milyon FTM’lik bir teşvik programı açıklayan Fantom, yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Fantom’un token’ı FTM, bugün 2.40 dolara kadar çıktı. Kripto para, bu seviyeyle birlikte teşvik programının açıklandığı günden bu yana yaklaşık yüzde 400 artmış oldu.

FTM’in piyasa değeri, bu artışla 6.1 milyar dolara ulaştı ve böylece en büyük 35 kripto para arasına girdi. Diğer yandan FTM, son 24 saatte piyasada en çok işlem gören 10 kripto paradan biri.

Kilitli değer 8 milyar doları geçti

Fantom üzerinde çalışan merkeziyetsiz uygulamalardaki kilitli değer, son birkaç günde hızlı bir şekilde büyüdü. İki önce 2.4 milyar dolar olan bu rakam, bugün 8.27 dolara kadar tırmandı. Bunda en büyük pay, yüzde 42 ile AnySwap’taydı ve onu Geist Finance izledi.

Fantom’daki son yükselişler, borç verme ve borçlanma protokolü Geist Finance’in devreye alınmasının ardından geldi. Protokol yayına girdikten sonra kullanıcılar, yeni protokolle etkileşim kurmak için Fantom ağına para aktarıyor ve bunun da fiyattaki artışı desteklediği belirtiliyor. Kullanıcıları Geist Finance’e geçiş yapmaya teşvik eden sebepse borç verenlere ve borç alanlara dağıtılan yüksek miktarlı GEIST token ödülleri.

Öte yandan önde gelen blok zinciri veri analizi platformu Nansen de Fantom’u desteklemeye başladığını açıkladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl