Fed bekleyişi başladı: “Faiz kararı boğaları coşturabilir”

Eski hedge fonu yöneticisi ve CNBC’nin ekran yüzü Jim Cramer, piyasalarda yükselişlerin Fed’e bağlı olarak önümüzdeki hafta da devam edebileceğini söyledi. Cramer, “Fed’in tetikte olacağını belirterek çeyrek puanlık faiz artırımına gitmesi, boğaları coşturabilir.” dedi.

Fed, beklenen faiz kararını çarşamba günü TSİ 22.00’de açıklayacak. Uzmancoin Youtube kanalı üzerinden canlı olarak aktarılacak faiz kararı için piyasaların beklentisi 25 baz puanlık artırım yönünde.

Cramer ayrıca, cuma günkü tarım dışı istihdam verisinin de dikkatle takip edilmesi gerektiğini vurguladı. Ünlü finans yorumcusu, “Ücret enflasyonu çok güçlü gelirse, çeyrek puanlık artırım eleştirilecektir. Zayıf gelirse sert inişi (hard landing) konuşacağız.” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki günlerde Fed’in faiz kararının yanı sıra bazı şirketlerin bilanço açıklamaları da dikkatle izlenecek. Bunlar arasında Meta, MicroStrategy, Apple, Amazon ve Starbucks var. Ayrıntılar, her pazar ücretsiz olarak abonelerimizle paylaştığımız C Raporu e-posta bültenimizde.

Bitcoin, haftanın son günü ivme kazandı

Piyasa değeriyle en büyük kripto para Bitcoin, pazar günü yukarı yönlü ivme kazandı. Gün içerisinde 23 bin doların altında işlem gören kripto para, 23 bin 666 dolara kadar çıktı. Fiyat, TSİ 18.00 itibari ile 23 bin 530 dolar seviyesinde.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl